Když se zrodil tisíc a jeden ostrov Zeměmoří, ovládali planetu svými zlovolnými silami nejděsivější bytosti ze všech - Bezejmenní. Řádu kněžek se ale podařilo ukovat z víry vzácnou runu míru, která nastolila v Zeměmoří klid a zahnala Bezejmenné do hlubin chrámu na ostrově Atuan. Jenže pak byla runa rozlomena a světem se začalo šířit jako mor zlo v podobě nájezdníků. Podle pradávné pověsti se má ale jednoho dne objevit mladý čaroděj, který runu opět spojí a přinese do světa ostrovních národů trvalý mír. Oním vyvoleným je kovářův syn Ged. (oficiálny text distribútora)

J. K. Lister

Pokud vím, nemá náhodou Sága o Zeměmoří šest dílů? Ursula poslední dva napsala záhy před svou smrtí. V televizi jsem viděl první díl, který se mi docela líbil, shrnul tudíž dvě knížky do jednoho celovečerního filmu: Atuánské kobky a Čaroděje ze Zeměmoří. Další jsem pokračování jsem raději neviděl. ()

XTrader

Pěkná fantasy s dobrým a zajímavým dějem. Mělo to své chyby, třeba počítačová grafika byla místy zoufalá, začátek slabší, ale celkově jsem měl z filmu lepší pocit než třeba z Pána Prstenů, kde jsem při 45 minut trvajícím loučení v kině usnul nudou. ()

tulrika

Proč píšou podle předlohy? Nechají tam pár jmen a míst a pak děj změní v děsivou slátaninu o ničem. Myslím, že shlédnutí filmu odradí od čtení předlohy a to je vážně škoda :-( ()