Blíží se Štědrý den, rodiče (E. Horká a J. Langmajer) chystají dárky a malá Anežka (K. Kadlecová) zatouží po panence z výkladní skříně. Netuší, že vysněnou Dorotku má ve své moci tajemný panák. Proměnil se v Našeptavače (J. Láska), který se dívence zjevuje, navádí ji ke lhaní, odmlouvání a necitelnosti. Pokaždé, když Anežka někomu ublíží, jeho moc sílí. Panenka se jí vzdaluje čím dál víc. Ale i Anežka sobě. Nakonec je jenom na ní, zda pohádka bude mít dobrý konec… (Česká televize)

Nonna

Příběh mě zaujal a udržel u televize, ač jsem původně jen procházela kolem. Výborná herecká příležitost pro Ninu Divíškovou, která zahrála skvěle a celou dobu je jí člověku upřímně líto. Roztomile akurátní Jiří Langmajer v roli pro něj spíš nezvyklé mě bavil. Ale nejstrašnější zrůdička byl mlčenlivý a trochu úchylný Kašpárek. Z jeho zlomyslného šklebu a tanečních pohybů lákajících holčičku k provádění nekalostí šla až hrůza. Škoda, že do role holčičky, tedy hlavní hrdinky, byla obsazena pouze hezká a roztomilá tvářička, ale ne malá herečka, příběh by byl daleko uvěřitelnější. ()

Gemini

Krátká interiérová televizní moralitka o dětské rozmazlenosti, tentokrát zasazená cca do poloviny devatenáctého století...někde (v pozadí sice odbíjí Big Ben, ale mají Ježíška, salát, vánočku atd.:)), a s mystickým motivem - který je jen tak mimochodem docela psycho, kterýžto dojem umocňuje i hudba. Pantomimické výstupy zlého šášuly jsou výborné, holčička v hlaví roli má ale do přirozenosti dost daleko (a scénárista s režisérem na to nedokázali zareagovat, a opakovaně ji nutili nedokončovat věty, což si děvče úžasně načetlo, a taky to jako čtený text odříkalo). Výborné jsou asi jen kostýmy a správně prkenná výchovná úloha Jiřího Langmajera v kontrastu s pohádkovou lehce životem znavenou služebnou Niny Divíškové. Mohlo to být lepší, ale na míň než hodinovou komorní televizní pohádku to víc než ujde, zvlášť když to jako dospělí rodičové v klidu přežijete a děti si těch slabších článků nemají šanci všimnout;) 70% ()

DanielaE

Hezký vánoční příběh, krásná výprava a VYnikající Nina Divíšková. Jenže, jenže ta holčička - jakkoli krásná - to celé posílá do pekel. To se tenkrát nedělaly castingy? To dítě možná mohlo pěkně recitovat básničky, ale hrát neumělo ani za mák. Našeptávač by byl lepší, kdyby ho hrála loutka, jelikož bylo evidentní, že předváděl to, co mu někdo řekl a to ještě velmi špatně. Bohužel. ()

Bozvav

Docela hezký způsob, jak svést poťouchlost a rozmazlenost malého antokoncepčního selhání na kinder verzi Chuckyho. Příběh je hezky udělaný, má vydařenou vánoční atmosféru a pěknou hudbu. Dětem se svého času velmi líbil. Nelze nevyzvednoutherecké a hlavně pohybové kvality malého Našeptavače. Mimochodem šerednější panenku už asi nesehnali. Za mne 70%. ()

Přemek

Kdyby Klára Kadlecová uměla hrát, kdyby to Jiří Langmajer vzal vážně a nedělal tu ochotničinu, co je v téhle pohádce k vidění, kdyby Kosek lépe pracoval s našeptavačem (Josef Láska), mohl to být pěkný pohádkový vánoční dickensovsky laděný horror na čtyři hvězdy. Takhle je to jen promarněná velká příležitost. ()