Po smrti manželky sa Jake Barnes so svojimi deťmi, Seanom a Jessie, presťahoval na Aljašku. Bývalý pilot sa dnes živí doručovaním toaletného papiera po nehostinných kopcoch. Počas mimoriadnej dodávky počas búrky sa jeho lietadlo zrúti kdesi v kopcoch a Jake je nezvestný. Sean a Jessie však majú pocit, že úrady sa dostatočne nestarajú o urýchlenú pomoc, rozhodnú sa celú záležitosť prevziať do vlastných rúk. Pre oboch sa začína jedno veľké dobrodružstvo... (oficiálny text distribútora)

ARI50

Klasický rodinný film který si člověk už od začátku představí a nebo spíš tuší jak dopadne rodina co přišla o matku musí pochopit že budou bydlet na Alijašce a jak už to vypadá vždycky se najde člen které mu to vadí tady je to vtom případě chlapec který vše vyčítá otci, který po bouři náhle přežije a syn si uvědomí co pro něho znamená se sestrou se rozhodnou že ho zachrání najdou si kamaráda medvěda přežijí lov pytláku rozbouřenou vodu a všichni se konečně zase sejdou a vše skončí jak má už takových filmu tady bylo spousta a bohužel tenhle film neměl nic co by měl nabídnout. ()

T2

Dobrodružstvo odohrávajúce sa v divokej Aljaške mohlo byť mierne strhujúcejšie, či už po príbehovej ale i strihovej stránke je tam dosť cítiť určitá nekompabilita, moc tu k lepšiemu dojmu urobí krásna scenéria a ten ľadový medveď. ║Rozpočet $23miliónovTržby USA $11,829,959Tržby Celosvetovo $13,200,000/50%/ ()

DjLAky

Pro mne srdcová záležitost. Když jsem tento film ještě jako školák viděl, tak jsem si řekl, že se musím někdy kvůli té neuvěřitelné přírodě podívat na Aljašku... A pak na svá slova zapomněl. Přesně dest let na to, když jsem se jako student VŠ rozhodoval, kam do USA se vydám v rámci letního programu W&T od Student Agency, tak mne to tím směrem podvědomně i z doporučení kamarádů ohledně výdělku táhlo. Měl jsem štěstí. Přidělili mi poslední pracovní pozici zrovna na ostrově Petersburg v P.F.I. Company, která má po Aljašce snad 20 dalších poboček. Deset dní po příletu bylo zataženo, škaredě a hnusně. Až ten jedenáctý mne probudila věta jednoho spolubydlícího Slovenského kamaráda: "Dneska je ale nádherné počasie... Je suprovej výhlad na Ďáblov Palec...!" ... Byl OPRAVDU TAM!!! A prakticky PŘÍMO PŘED OKNY! Neuvěřitelná shoda náhod... Vůbec jsem nevěděl, kde vlastně jsem... Pak jsem se výptával v okolní vesničce a všichni si opravdu vzpomínali na natáčecí štáb a celé to "představení" a šum okolo filmu... Proto dávám 5*! Ani né kvůli příběhu či zpracování... ale hlavně kvůli toho, jaký tento film měl pro mé "životní kroky" význam. Všem doporučuji Aljašku navštívit. Žádný film ani fotky to nikdy nedokážou ukázat... ;-) http://www.panoramio.com/user/2296957 ()

Pepinec

Když váš tatínek den co den létá deseti obyvatelům zapadlé osady na Aljašce pro toaletní papír, je docela velká pravděpodobnost, že dřív nebo později někde zůstane viset. A protože záchranná služba je tam na úrovni internetového pokrytí, nezbývá než doufat, že ho dolů sundají dva skautíci. Nepotřebují mapu, jídlo ani stan, protože mají medvěda a do vysokých hor vyráží výhradně po proudu řeky. Pěkná pohádka s pěkným pozadím, po které jenom doufám, že až se na Dračí palec jednou sám vypravím, budu mít taky azůro i v noci. ()

kingik

Dobrodružství na sněhem a ledem pokryté Aljašce s hereckou legendou Charltonem Hestonem v záporné roli lovce polárních medvědů. Dvě děti hledající svého otce, který pilotoval letadlo, které se zřítilo. A do toho nádherná a nebezpečná ledová Ajlaška se svojí faunou. Množství pěkných, malebných záběrů na ni koriguje poněkud průměný až naivní děj a talentovaná Thora Birch s Vincentem Kartheiserem jsou tady ještě ve svém teen věku. Snesitelný snímek s pěknou přírodou a krajinářskou kamerou, který v televizi zdatně plní parametry dobrodružného filmu pro všechny věkové kategorie. I když výstavní dobrodružný film, to rozhodně není. 50% ()