Willy Kufalt

Jééj, to nám to Švédové na poli komedie zase jednou váleli! ...a přidali i rozkošné smyčcové kvarteto na zelené zahrádce navrch! Tož takové krásné zachování tradice živé muziky nedaleko fabriky, v níž stroj už mechanicky vytváří i jednolitou hudební kapelu z dobrovolníků a několikrát jí v různých variacích naklonuje, potěší obzvlášť... :o) Neuvěřitelná smršť čirých absurdit, svérázných postav, podivností, gagů, akce a muzikálu z prostředí švédské továrny na (nejen) zbraně pro Afriku se spustí už v prvních 10ti minutách jako střela po odpálení výbuchu. Pak chvíli jakoby trošku ustává, jenomže už záhy nastupuje byznys, byznys, byznys, byznys, byznys, byznys, panu Gunnarovi zazvoní telefon a pokračuje nám byznys, byznys, byznys, byznys, pozor, jsou tu Arabové, jdou udělat BYZNYS a nestřeží-li za dveřmi poldové, můžeme okamžitě provést byznys, byznys, jdeme provádět byznys, byznys, byznys, byznys, pořád byznys, byznys, byznys... a já možná chtěl ještě pár vět dopsat, ale po tak hlasitých záchvatech smíchu vážně nemohu. Vzdám to tudíž raději včas, dokud mě nezačnou pronásledovat tleskající diváci na cestujících lavičkách a nestane se ze mě náměsíční žalobce vlastních počinů. Tak snad příště, neboť určitě se na sváteční chvíle u dalších komedií bratří Erikssonů budu těšit velice. Anders jako herec v ústřední roli a Claes především jako režisér a scenárista si tady laťku nastavili slušně vysoko. [90%] ()