Předchozí snímky Baltasara Kormákura – černá komedie S milenkou mé matky a drama Moře – se odehrávaly na jeho rodném Islandu a zabývaly se vypjatými rodinnými vztahy. Ve svém nejnovějším díle se však Kormákur vypravil do Spojených států a příběh s kriminální zápletkou natočil s americkými herci a v angličtině. Psychologické drama o zištnosti a vině nepostrádá mrazivě depresivní ladění, směřující až k novodobé podobě filmu noir ve stylu Farga (1996) bratrů Coenů. Hrdinou vyprávění je vyšetřovatel pojišťovny Holt, pátrající v zapadlém městečku kdesi v severní Minnesotě po okolnostech násilné smrti muže, jehož vysoká životní pojistka by pozůstalým zajistila milionovou částku. Isold, sestra zemřelého, a její manžel Fred rozhodně nevypadají nevinně: jejich minulost skrývá nejedno překvapení – a co teprve přítomnost? (oficiálny text distribútora)

jafuska

temný prostředí v Islandu, ale tento film mě vůbec ničím nezaujal, deštivé prostředi,. herci také nic moc, na tento film rychle zapomenu, kriminální příběh, který není ničím novým, nic překvapujícího. ()

ondrej.s

Líbili se mi jak tam občas "zavanul" velice netradiční postup v jinak docela klasicky vyprávěném příběhu. Taktéž zpracovávaná látka stála za to, určitě by tam byl prostor pro rozvíjení, který však přenechejme jiným snímkům. Forest Whitaker to dokázal unést na velice osobní úrovni se společenským komentářem, aniž by nám ty názory přímo sypal na hlavu. Díky. ()

Rien

Vcelku poklidné komorní drama, ve kterém Forest Whitaker hraje víc než přesvědčivě detektiva pojišťovací společnosti. A přestože islandskou krajinu lze jen stěží vydávat za Minnesotu, temná ponurost snímku vás dostane. (IMDb 7/10) ()