Superman

USA, 1941, 10 min

Réžia:

Dave Fleischer

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Do redakcie Daily Planet príde dopis od šialeného vedca, v ktorom píše, že presne o polnoci zapne svoju laserovú zbraň a zničí Metropolis. Investigatívna reportérka Lois Laneová cíti príležitosť na dobrý príbeh, a preto naskočí do lietadla a ponáhľa sa do jeho pevnosti. Keď tam však priletí, šialený vedec je chytí a zviaže a rozpúta vražedné peklo. Supermanovi tak neostáva nič iné, ako znova raz zachrániť svet a svoju milovanú Lois. (pivo)

Hellknight12

Na svoj rok výroby musím uznať, že je to vcelku podarený počin. Pekná animácia, ktorá mi vcelku pripomína prvé Disney rozprávky. Aj keď je fakt, že prvý Disney animák vyšiel v roku 1937 a to Snehulienka a sedem trpaslíkov. Film odovzdal svoju myšlienku rýchlo a stručne. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Jarlaxle

Na dnešní poměry trochu komická věcička. Nicméně animace je pěkná, děj odsejpá pěkně svižně, žádné zbytečné řečičky okolo. A vůbec nevadí, že to není ve 3D, nejnovější anime kresba, nebo s nějakou super počítačovou animací. Spíš naopak. It's a bird! It's a plane! It's Superman!!! :-) ()

blondboss

Jeden z prvých krátkometrážnych pokusov o Supermana ešte z čias druhej svetovej vojny. A na tú dobu veľmi vkusné animácie a celkovo solídny príbeh. Avšak zub času neoklameš. 60 % ()

Hall900

Absolutně zásadní dílo jak pro superhrdinský žánr, tak pro světovou animaci vůbec. Pamatuju že když mi bylo pět let,v roce 90, dostal se ke mne jakýsi omnibus ze západního Německa (na zadní straně obálky byla reklama na Batman: Tales of the Demon , nemoh jsem z tý obálky odtrhnout oči).takže když jsem si dones tuhle VHS byl jsem naprosto nadšenej. Superman v akci v barvách.A bylo jedno že příběhy jsou z roku 41 Možná to je ta pointa.. Kvalita DVD z levných knih,která se mi později také dostala do spárů, totiž není slušně řečeno dobrá.. Na internetech jsem objevil podstatně kvalitnější verzi s obrazem jako originála musím říct ze ta animace je pořád nádherná a dechberoucí.Pokud jste zkoukli nicméně tenhle originál (těm co stačilo DVD trochu lituju, i ten dabing  je hroznej)), mrkněte určitě na Batman The animated series,Superman The animated series a Batman Beyond. https://www.youtube.com/watch?v=PIfq88s4lzM&t=16s ()