Ladislav Pešek v hlavní roli malé televizní komedie o zmatcích kolem nečekané výhry... Bývalý námořník Kotrba (L. Pešek) přezdívaný Admirál má jeden sen, že vyjede vlastní lodí na moře. Pět let ji stavěl a teď je hotová, ještě mu chybí peníze na zakoupení motoru. Prosí o finanční podporu svého kamaráda Pošmurného (R. Hrušínský). Ten se však vymlouvá na svatbu své dcery. Peníze má odložené na věno, a proto nemůže kamarádovi nic půjčit. Pak má Kotrba štěstí – vyhraje poukaz na zboží v ceně 10 tisíc. Má to však zádrhel. Poukaz může vyměnit pouze za zboží v místní jednotě, kde se stal 100 tisícím návštěvníkem. Admirál Kotrba to ale lišácky vykoumá. Nechte se překvapit, co vymyslí! (Česká televize)

whenry

Hrozně milá drobnůstka. Když jsem film nedávno viděl, nemohl jsem si vzpomenout na pointu příběhu. Až mě překvapilo, jak vlastně byla jednoduchá a logická. Zapomínáme, to bude těmi nevratnými plastovými lahvemi... ()

Pitryx

Klasika a poměrně slušná. Velmi dobří herci. Kvalitní oddechovka na 45 minut. Bohužel jaksi postrádá logiku. 201110144345/4515 ()

Předseda

Ty čtyři hvězdy jsou hodně falešný, ale vždy mne to rozesměje, neboť se to točilo u nás v nově otevřeném obchoďáku, na náměstí u kašny, u jezu na Berounce, s komparsem spoluobčanů. ()

honzic

Příjemná komedie na nedělní odpoledne s nezapomenutelným Peškem, jen škoda, že role Hrušínského je tu jen epizoidní a další herci také dělají pouze křoví. Mohlo být lepší. Hodnocení: 60 % ()