Slizoun Pete

• USA Sneaky Pete
USA, (2015–2019), 24 h 36 min (Minutáž: 38–58 min)

Tvorcovia:

David Shore

Giovanni Ribisi, Marin Ireland, Margo Martindale, Shane McRae, Libe Barer, Peter Gerety, Ethan Embry, Domenick Lombardozzi, Debra Monk, Michael Drayer (viac)

Mauricius je propuštěn z věznice, jenže nemá žádné zázemí, a i proto se rozhodne přijmout identitu spoluvězně Petea. Peteova nic netušící rodina tak nabízí starému kriminálníkovi rodinné zázemí, které Mauricius nikdy neměl šanci poznat. Navíc se přichomýtne k práci lovce odměn, kde hlavní náplní je vracet lidi jako je on sám zpět za mříže.
Seriál od scénáristy Davida Shorea, tvůrce seriálů Dr. House nebo Směr Jih, přináší Amazon. (geklon)

Recenzie používateľa Chrustyn k tomuto seriálu (4)

Slizoun Pete (2015)

Všechny série recenzovány zvlášť. První série slabší rozjezd, skvělá druhá polovina. Druhá série prakticky bez výhrad. Třetí slušná ale zbytečná. ()

Série 1 (2015) (S01)

První série Slizouna Petea ve mně vyvolala několik emocí. Nejdříve to bylo zklamání. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekal více a prakticky prvních pět dílů jsem měl pocit, že se zde moc neděje. Čas od času došlo k nějaké lži, podvodu ale přestože mělo jít o hodně přišlo mi, že nikomu nic nehrozí a je to taková skoro až rodinná zábava. Další emoce přišla v druhé půlce a to bylo nadšení. Vše se totiž změní, seriál pritvrdi, začnou se objevovat mrtvoly a konečně o něco jde. Co je skoro vyřešeno se vždy pokazí a nabalují se nové a nové problémy a pro diváka to znamená zábavu a napětí až do závěrečného rozuzlení. Poslední emocí tak je mírný vztek, protože jsem věřil, že to odbydu první sérii, ale díky nadšení a otevřenému konci, musím a hlavně chci vidět další. Ve stručnosti, výborně napsaný a skvěle zahraný seriál, kterému chybí jen dravější a temnější režie. ()

Série 2 (2018) (S02)

První série měla pomalý rozjezd, ale od půlky se rozjela takovým způsobem, že jsem se na druhou sérii fakt těšil a naštěstí nejsem zklamán, jelikož tempo, které Sneaky Pete nastolil si druhá série až na pár výjimek, drží všech deset dílů. Skvěle napsané, krásně gradující situace, neustále se kupící problémy, které prožívají všechny postavy a prakticky non-stop zábava i napětí. Jsem zvědav co přinese série třetí. ()

Série 3 (2019) (S03)

Poslední série možná trochu zbytečná, nejslabší ale jako zakončení povedeného seriálu, dostatečně povedená. Poslední série nemá napínavou druhou polovinu jako ta první ani strhující úvod jako ta druhá. Naopak je po celou dobu až překvapivě pomalá a řešící věci, které divák moc nepotřeboval. Chybí zde i dostatečně komplikovaný a propracovaný podvod a některé věci jsou zbytečně urychlené. Příznivce seriálu, tak úplně nezklame, ale pokud sledování ukončí druhou sérii o nic nepřijdou. ()