Když se nedávno uprchlému podvodníkovi nepovede skrýt v podsvětí, požádá o pomoc neteř policisty, která už ztratila všechny iluze. (Netflix)

Necrotongue

No dobře, na čtyři pěticípé to asi tak úplně nebylo, protože nafocené pozadí v některých "exteriérových" scénách bilo až příliš do očí a i v příběhu samotném jsem našel tu a tam nějaký ten nedostatek, pro mě byl ale hlavním kladem snímku fakt, že jsem se poměrně dobře bavil, a to i navzdory tomu, že jsem hlavnímu "hrdinovi" prostě nedokázal fandit. Mohl si u mě získat nějaké ty kladné body, ale definitivně si to u mě polepil tím, že ani nezavřel tu blbou ledničku. To mě fakt vytočilo. Parchant bezohledný! Sympatickou postavou se tak pro mě stala až na okraji (tom horním) šikmé plochy balancující Bridget Howard v podání čtyřiadvacetileté Maggie Smith. A pak, že nemá cenu dívat se na staré filmy, jak mi tu a tam někdo naznačí :-) Na rozdíl od mnohých jiných britských, černobílých krimi snímků z tohoto období mě děj po celou dobu opravdu bavil, tvůrci mě nezklamali ani v samotném finále, a tak jsem se rozhodl být přece jen štědřejší. / Poučení: Teplá cela je někdy lepší než studené vřesoviště. ()

liquido26

Britský noir, kde první půlka sledující útěk z vězení a následný flashback toho, jak se dotyčný antihrdina do basy dostal je naprosto skvostná. Poté se z toho bohužel stává rutinní příběh kriminálníka na útěku, kterému nevyjdou plány a smyčka se kolem něj víc a víc stahuje. Za povšimnutí stojí Maggie Smith 40 let před tím než se objevila v Harry Potterovi coby profesorka McGonagallová ()