javlapippi

Britský sitkom odohrávajúci sa v antickom Ríme, konkrétne v Pompejach, kde hlavným hrdinom je otrok Lurcio. Ten na úvod každej epizódy vyjde z domu svojho majiteľa senátora na ulicu, aby pri studničke vyrozprával prológ z histórie alebo mytológie, pri čom je vyrušený šialenou vešticou, ktorá pokrikom "Beda, beda, trikrát beda!" oznamuje budúce nešťastie. Potom mu jeho starý mierne senilnejúci pán Ludicrus Sextus alebo jeho o niečo mladšia a nadržanejšia manželka Ammonia zadajú úlohu, ktorú väčšinou z objektívnych príčin nie je schopný splniť, z čoho vznikajú vtipné situácie. Pomedzi to sa zjaví ich priblblý panenský syn Nausius, aby prečítal nerýmujúcu sa ódu na svoju aktuálnu vyvolenú a o niečo menší priestor dostane aj ich dcéra Erotica. Táto pravidelná šablóna je doplňovaná dvojzmyselnými vtipmi, sexuálnymi narážkami, búraním štvrtej steny a komentovaním kvalít scenára ústrednou hviezdou Frankiem Howerdom, ktorý ide na plný plyn. Príbehy rozoberajú historické udalosti ako zabitie Júlia Cézara, Spartakovo povstanie, výpravy do Británie, prípadne problémy s hľadaním panien do vestálskeho chrámu či paródiu na Jamesa Bonda. Je to vtipné, ale nie je to na pozretie si viacero častí na jeden záťah, plus tie frky v britskej angličtine s historickými odkazmi ma nútili občas zastaviť video a vygúgliť si pointu. Za tri vnadné Rimanky v sexy tunikách. ()