Před domem farmáře Willetse se jednou pozdě večer objeví mlčenlivý desetiletý chlapec Arlis. Farmář a jeho žena mu dají najíst a nechají ho u sebe přespat. V noci Arlis tajně odemkne dům a vpustí dovnitř svého otce Roye, kterému tak pomáhá krást. Majitel domu se však probudí a obyčejná loupež se zvrhne v krvavý masakr. Uplyne nějakých třicet let. Arlis objíždí městečka v okrese a živí se jako provozovatel výherních automatů. Jeho život má zaběhnutý, byť trochu nudný řád. Ale přesně to Arlis potřebuje. Monotónnost a rutina utlumují vzpomínky na události z dětství. Jenže osud si míchá kartami po svém: když Arlis potká půvabnou třicetiletou Kay, minulost je náhle zpátky a Arlis musí jednat. (oficiálny text distribútora)

Maq

Psychologické drama. Zajímavé postavy, náročné role v čele s pozoruhodným Dennisem Quaidem, pomalu plynoucí děj bez všelikého hemžení a velkých zvratů. Všechno je vlastně dobré, až na to, že ústřední myšlenka mě neoslovila, nemám pro ni ve svém životě žádnou paralelu; nikdo z mých příbuzných či přátel nepáchá tak děsivé zločiny. Film jsem shlédl se zájmem, ale nemyslím, že bych měl chuť se k němu vracet. ()

sona123

Vlastní krev, to je bravurně vystavěný příběh se skvělými hereckými výkony, napínavý až do konce. Čas mu neubírá na atraktivitě. Začátek je poutavý a je trochu škoda, že temnost prvních minut brzy vymizí. Přesto mne bavilo sledovat, kam náš režisér zavede, jak se osudy jednotlivých postav prolnou a jak to vlastně celé dopadne....Prostě film s příběhem - jako by se takové snad už ani v poslední době netočily. ()

dr.fish

Zvolna plynoucí příběh chlapíka plnícího podél dálnice automaty. Jeho minulost není zrovna čistá, s tatíkem vykrádali domy a jednou jeho tatík vystřílel celou rodinu, by zametl stopy. Třicet let uplynulo a na scéně se otec znovu objeví, stejně jako holčička-kojenec z toho domu, nyní mladá žena, která přežila, nic neví, ale představuje hrozbu. A všichni se navzájem potkají. Vcelku nezajíímavý příběh, už tu x-krát byl, snad jen mladá Meg Ryan a Gwyneth Paltrow zpestřují pomalé tempo. Quaid hraje toporně introverta, není to jeho parketa. Na pomalé nedělní odpoledne...60% ()

Hal_Moore

Minulost si člověka najde, i když zde nečekaně a v ten nejnepravděpodobnější okamžik. Úvodních deset minut ale k tomuto faktu směřuje, takže divák tak nějak odhadne, co se nejspíš bude odehrávat dále. Místy docela předvídatelnému dramatu to však na kráse nic neubírá, a to hlavně díky bezchybně hrající sestavě. James Caan je ďábelštější než sám ďábel, Meg Ryan i Gwyneth Paltrow ukazují i svou druhou stránku hereckého rejstříku (nejen romantickými komediemi se dá vydělat na slušně živobytí), ale kdo jednoznačně boduje a zvedá film z nadprůměru na pět hvězd (nic proti, ale 61% rozhodně neodpovídá výsledku, na této rovnici je něco špatně) je Dennis Quaid v jedné ze svých nejlepších rolí. Je to on, kdo dělá z filmu lidštější a osobitější podívanou. Hudba Thomase Newmana už pak jen zažene všechny pochybnosti o maximálním hodnocení. ()

Gazela2

Neveselý film. Po čtvrthodině jsem dostala chuť se přestat dívat, ale napínavý děj to nedovolil. Lítost se střídala se vztekem a celou dobu jsem si říkala, že mám moc velký štěstí, že tohle nemusím prožívat. Moje oblíbená Gwyneth Paltrow je tu pro změnu v záporné roli a zvládla ji naprosto přesvědčivě. ()

• Film je venovaný producentovi Markovi Rosenbergovi, ktorý vo veku 44 rokov zomrel počas natáčanie na infarkt. (Raccoon.city)