Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007) (oficiálny text distribútora)

Dodge-I odpad!

Místy jsou zde hezké obrázky - myslím, že to je ze skutečné přírody. Jinak je film neuvěřitelnou slátaninou, plnou krve, násilí a střelby v jedné nejmenované peruánské oblasti. Naštěstí dobro zvítězí, oficiální církev ostrouhá - film opravdu skončí - a člověk se vydá vstříc realitě, kde je nedostatek energie... ()

Citronnek

Pokud pomineme, celkovou jednoduchost snímku a zkusíme věřit, že se opírá o zkušenosti lidí a nevypráví jenom nesmyslné bláboly, potom není pochyb, že film má něco do sebe. I když celou dobu prostě odříkává příběh, který je mizerně natočený, určitému okruhu lidí může v mnohém pomoci a to se cení. ()

lestatos odpad!

Svedkovia Jehovovi s.r.o & Scientológia a.s. uvádzajú CESELSTÍSKE PROROCTVO !!! Neuveriteľne smiešna fraška , na téma ako natočiť film o spiritualite, ceste do Peruanskej Džungle, tajných zvitkoch a filodenróne ))))). Hlavný hrdina sa celú dobu tvári akoby mu uletel hodne veľký roj včiel. Zjavne sexuálne frustrovaná hlavná hrdina ma zase jedinú starosť , aby nebodaj k niekomu niečo nepocítila a nebola tým manipulovaná. Ďalšia ženská postava hľadá dieťa na adopciu.... jeden gýč strieda druhý, prostoduché dialógy ako vystrihnuté z latino telenovely ale hlavné je , že to majú všetci v hlave jasné , a vidia čo mi ostatný chudáci nemáme šancu pochopiť. Všade svieti prenos energie , dobrá cirkev a zlí vojaci ..... a mne sa nechce veriť , že toto sa môže páčiť jedincovi ktorému zostalo v hlave aspoň kúsok šedej kôry mozgovej. Keby to bola tragédia iba po stránke obsahovej , tak si poviem OK, každému sa páči niečo iné. Tu však ide aj o úplne zlyhanie formy. Amaterizmus a lacná zaliečavosť z filmu smrdia na sto honov. Pri vedení faktu koľko zblúdených New Agers sa motá po vyspelom svete, asi najlepším vysvedčením pre film je zárobok cca 900 tis USD a to na celom svete !!!! Režisér by sa mal hanbiť do konca života a tým pár jedincom ktorým sa to páči by som chcel odkázať , že existujú aj pozerateľné postmodernistické filmy ale tento k nim určite nepatri. Fuj !!! ))) ()

Lencilicious

Súhlasím s Madison. Kniha bola skvostná a mám chuť si ju prečítať znova a znova, ale film ma sklamal. Pre nezainteresovaného diváka to je utrpenie a nezanechá v ňom nič. Čistá, spirituálna, krásna téma, ale spracovanie ... ()

perteus

Film je jaké si PR pro čakru a další podobné věci, kterým nevěříme. Neříkám, že se mi nelíbí myšlenka světa v podobě energie, kterou každý vyzařuje, síla nás totiž provází, nicméně způsob, jakým je tohle téma zpracované je poměrně úsměvné. Film se chvíli tváří, jako nějaký levný dobrodružný biják, ale jakmile se tam začne mudrovat, tak máte chuť rychle vše vypnout. A nejvíc mě tam byla protivná hlavní hrdinka, co furt vyčítala hlavnímu hrdinovi, že jí chce ovládat, protože to cítí z jeho čakry. Takhle semnou nějaká holka jednat, neboť hrdina opravdu nedělá nic špatného a chce být jen slušný a dává najevo, že se mu holka líbí, tak prostě jí mám za vypatlaný tur domácí a rozhodně si o ní nebudu chtít opřít ani kolo, i když je pěkná. ()

Krastom

Zpracování vskutku slabší, ale přesto udělím alespoň 2 hvězdy za hlavní myšlenku tohoto snímku. Knižní předlohu jsem zatím nečetl ale přesto to udělám, protože tato kniha mnoha lidem změnila život a pochybuji o tom, že tento film obsahuje všechny podstatné informace. Pravděpodobněji to bude ''osekaná'' verze knižního příběhu. ()

Tady_me_mate

Přečet sem si knížku, která je výborná a pak sem brzo dal film. Moc nepřeháním, když řikam, že někdo z tý knížky vytrhal každou pátou stránku, proškrtal na nich pasáže, kde se něco moc zdlouhavě vysvětluje a tim vznikl scénář. Tak mimózní film, kterej je podle knižní předlohy, sem ještě asi neviděl. Redfield na tom filmu prej spolupracoval, nechápu. Jedna hvězda za to jak je to komický. ()

Jirkacek odpad!

Snímek Celestinské proroctví z roku 2006 musí člověk buď milovat - to když pochopí co tím vlastně režisér Armand Mastroianni chtěl divákovi vlastně říci - anebo má pocit, že je ten film o ničem a pak má pocit ztracených 99 minut svého života. Když se na konce filmu objevily titulky, týkal se mne ten druhý případ a v duchu jsem si říkal to byla tedy kravina. Manželka, která se dívala se mnou podobné slova dokonce vyslovila nahlas. Oba jsme se ptali, co to bylo ? O co vlastně šlo ? Já nevím, měl jsem pocit zmatenosti, protože buď bylo v Celestinském proroctví všechno nebo nic a nechápu, co autor knihy a předlohy Redfield od zfilmování svého bestelleru takovýmhle způsobem očekával. Jelikož jsem tuto předlohu nečetl, měl jsem pocit, že jsem právě viděl jen legrační, nesourodé a značně zmatené béčko bez náznaku vyšší myšlenky. Dohromady s ne zrovna zručným režisérem to dopadnout dobře ani nemohlo. Na začátku filmu jsme se seznámili s učitelem historie Johnem Woodsonem (Matthew Settle), který zrovna přišel o práci na střední škole a tak měl nevalné vyhlídky na další dny svého života. Náhodou mu zavolala jeho dávná přítelkyně Charleen, která se živila jako novinářka a právě se vrátila z Peru. Zašli spolu na večeři, při které mu prozradila objevení osmi starých svitků na území Peru, v nichž bylo napsáno takzvané Celestínské proroctví, o kterém nikdo nic nevěděl.Nevědělo se kdo, kdy ho napsal ,ale jeho součástí byl podrobný popis kudy se bude ubírat naše civilizace v tomto století. Jelikož neměl nic lepšího na práci, rozhodl se John vydat do Peru dozvědět se co nejvíce o těchto svitcích a vlastně si chtěl taky udělat takový výlet. V letadle se setkal s jiným Američanem Dobsonem (John Aylward), který toho o svitcích věděl až podezřele mnoho a sotva přistáli v Limě, zahlédl John dívku, kterou znal ze svých snů. Vzápětí odjeli do hotelů, které nebyly od sebe daleko a když se ubytovali, John se vydal na procházku do večerního města. Zamířil do nedalekého křesťanského kostela, kde se setkal s otcem Josem (Castulo Guerra), kterého se zeptal na svitky, jenž u sebe uchovával. Jenže kněz mu nestihl nic říci, protože přijela vojenská policie vedená americkým archeologem Jensenem (Jürgen Prochnow) a John sotva stihl před nimi utéci. Vzápětí policie svitky v kostele objevila, zabavila a pak se Jensen zeptal, kde se nachází devátý svitek, což mu otec Jose odmítl říct a tak ho archeolog zastřelil. Mezitím se John schovával v nočních ulicích před policí, dokud mu nepomohl další běloch Will (Thomas Kretschmann), se kterým následně odjel autem do peruánské džungle za jeho přáteli. Když přijeli do jejich sídla, setkali se zde s vedoucím komunity Miguelem (Obba Babatundé) a záhadnou ženou Julií (Annabeth Gish), která Johna zanedlouho seznámila s onou tajemnou ženou z jeho snů, ze které se vyklubala studentka Marjorie (Sarah Wayne Callies). Během dalších dnů pak Julie zasvěcovala Johna do ovládání svých myšlenek, kterými měl vnímat svět kolem sebe jinýma očima a vnímat energie, jenž z lidí vycházela a nasávat jejich pozitivní účinky. O to v podstatě ve filmu hlavně šlo a nějak jsem to nepochopil. Jednoho se v komunitě objevil Jensen, který zde vystupoval jako přítel přítele a požádal Johna o schůzku, neboť si o něm myslel, že o devátém svitku něco ví a vlastně kvůli tomu z USA přilětěl. John mu odmítl cokoliv říct a vzápětí do ranče vtrhla vojenská policie, která všechny pobila. Zachránila se pouze Julie, Marjorie, John a Will, kteří odjeli dvěma auty a měli se setkat v džungli na chatě. Cesta vša neproběhla dobře, protože byli přepadeni povstalci a ty zase napadla vojenská policie, které velel generál Rodriguez (Petrus Antonius). Ten měl také zájem o rozluštění tajemství svitků a Jensena používal jako toho zlého k plnění nezbytných úkolů. Po přepadení v lese byli Julie, Marjorie, John a Will zase rozděleni a náš hrdina měl štěstí, když se dokázal skrýt před policií v džungli. Pro mne zcela nepochopitelně ho tady potkal páter Sanchez (Joaquim de Almeida), který mu řekl co má dál dělat. John ho poslechl a intuitivně jel na motorce lesem než padl do rukou povstalců, v jejichž táboře se zase setkal se svou oblíbenou dívkou Marjorie. Později spolu uprchli a setkali se s páterem a Julií v místě ruin, kde byly svitky nalezeny. Objevil se tam taky Will, ale jeho úlohu jsem tady moc nepochopil, stejně jako další činy zmíněných postav poté, co se tam objevil Jensen a chtěl ruiny vyhodit do vzduchu. Pak se na scéně objevil také generál, který je chtěl popravit, ale to zase přišel kardinál Sebastian (Hector Elizondo) a zachránil je. Připadá vám to celé zmatené ? Když si to tak čtu, tak mně taky a to vím o čem jsem psal. A takový byl vlastně i celý film. Nepochopitelný, zmatený, nelogický, se špatným herci, režisérem, prostě jsem těžko hledal důvod alespoň pro udělení jedné cípaté. Suma sumárum, Celestinské proroctví ode mne získalo 0 hvězd, tedy jsem jej ohodnotil jako odpad!. () (menej) (viac)

ERINYUS

Krásne myšlienky v otrasnom spracovani.. no obsah je tak "hodnotný" že ten vizuál a často aj scenár prepáčite.. ak vám ide o hĺbku ()