PKD

Když jsem dostal od známého v r.2006 tuším, první dostupné 3.díly, vůbec jsem do té doby netušil, že někdo dělá fan ST, potažmo rovnou TOS a to tak, že to až na pár technických nedokonalostí (které jsou ovšem ve 2.pol. série odstraněny) vypadá dobře a lze to bráti opravdu jako pokr. STTOS, které sice máme ve formě TASky a comicsů, ale hraná věc, jest hraná věc. To se nedá nic dělati. K ději se rozepisovati moc nebudu. Jen zmíním, že mě zaujala borgská pyramida (to nemá ani Voyager), dobře zvolená hudba z originálu, zmíňky o Cardasianech a jiných rasách, které Kirkova doba ještě nezná a flashbacková cesta od TOSky až po ST VII. James Cawley jako Kirk je už od tohoto pilotu v poho a to, že v prvních dílech silně připomíná Elvise má (jak jsem se zde před 3 lety dověděl) svůj důvod. Jsou zde v podstatě všechny postavy, které známe (některé povýšily apod.), už zde v pilotu hostovačka ST herce v tomto př. John Winston (zemřel v 2019), který je zde jako kpt. Jefferies, nákladní lodi, kterou jsme dosud nikde vlastně neviděli a který v 11.dílech TOS hraje por. Kylea/vel.transportéru+ ST II. Jen by to chtělo cgi remaster v př. těch prvních 3 dílů, páč co se týče ehm pohybu Enterprise při přechodu na warp a naopak, tak jsem poněkud ehm+echm...rozpačitý.;-) P.s. ovšem kulovitý dok na hvězdné základně ze kterého tato slavná loď vylétá na další 5letku, je waw. To zase ne, že ne. Zkrátka, klady převyšují zápory, kterých celkově zde není mnoho a jak jsem již zmínil, od 2.pol. už jde spíše o výtky ke scénáři/postavám/příběhu, než o úroveň cgi efektů. Well done, mr.Cowley a spol. ()