Star Trek: New Voyages

• USA Star Trek New Voyages: Phase II
USA, (2004–2016), 10 h 25 min (Minutáž: 41–66 min)

Tvorcovia:

James Cawley

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (10)

Come What May (2004) (E01)

Když jsem dostal od známého v r.2006 tuším, první dostupné 3.díly, vůbec jsem do té doby netušil, že někdo dělá fan ST, potažmo rovnou TOS a to tak, že to až na pár technických nedokonalostí (které jsou ovšem ve 2.pol. série odstraněny) vypadá dobře a lze to bráti opravdu jako pokr. STTOS, které sice máme ve formě TASky a comicsů, ale hraná věc, jest hraná věc. To se nedá nic dělati. K ději se rozepisovati moc nebudu. Jen zmíním, že mě zaujala borgská pyramida (to nemá ani Voyager), dobře zvolená hudba z originálu, zmíňky o Cardasianech a jiných rasách, které Kirkova doba ještě nezná a flashbacková cesta od TOSky až po ST VII. James Cawley jako Kirk je už od tohoto pilotu v poho a to, že v prvních dílech silně připomíná Elvise má (jak jsem se zde před 3 lety dověděl) svůj důvod. Jsou zde v podstatě všechny postavy, které známe (některé povýšily apod.), už zde v pilotu hostovačka ST herce v tomto př. John Winston (zemřel v 2019), který je zde jako kpt. Jefferies, nákladní lodi, kterou jsme dosud nikde vlastně neviděli a který v 11.dílech TOS hraje por. Kylea/vel.transportéru+ ST II. Jen by to chtělo cgi remaster v př. těch prvních 3 dílů, páč co se týče ehm pohybu Enterprise při přechodu na warp a naopak, tak jsem poněkud ehm+echm...rozpačitý.;-) P.s. ovšem kulovitý dok na hvězdné základně ze kterého tato slavná loď vylétá na další 5letku, je waw. To zase ne, že ne. Zkrátka, klady převyšují zápory, kterých celkově zde není mnoho a jak jsem již zmínil, od 2.pol. už jde spíše o výtky ke scénáři/postavám/příběhu, než o úroveň cgi efektů. Well done, mr.Cowley a spol. ()

In Harm's Way (2004) (E02)

Rozhodně jeden z the best dílů vůbec. Výborný Scotty a spolutvůrce Jack Marshall, dokázal s Cawleym do 43min. narvati opravdu úctyhodné množství prvků od TOS (Strážce Věčnosti+odvážného a nadmíru zajímavého dodání jeho mnohem větší verze, kpt. Pike se svou Enterprise a to i s José Tylerem a velmi přesně obsazenou Number One, včetně lodi třídy Daedalus v akci, komandéra Deckera z Doomsday Machine ztělesněný stejným hercem jako v orig. byť v rámci děje starším) po ST VI, do soudržneho celku, aniž by se jim to rozplyzlo, jako JarJarovi v ST 2009. 1. ze 2 trailerů s hudbou z ST X je dodnes prakticky kulervoucí. Ten 2. je naopak díky té otřesné skladbě, dosti nekoukatelný. To jen tak na okraj. ()

To Serve All My Days (2006) (E03)

Dobrá episoda. Byť z ní nejsem tak odvařen, jako jiní zde. Walter Koenig se vrací v regulérním pokr. v pro mě poněkud obskurní TOS episodě ´Deadly Years´ a nelze mu v podstatě nic vytknouti. Tak je to ST profík.;-) Zajímavé rozhodnutí sem dáti Klingonskou loď z STE. Jen ten konec jsem moc nepochopil. Ten mi příjde, že ho snad tajně a anonymně natočil Lynch či co. Hehe. ()

World Enough and Time (2007) (E04)

Pro mě nejslabší díl vůbec. Sice to poněkud zachraňuje squellý úvod a závěr s kpt. Sulu na Excelsioru, Demorou Sulu a Grace Lee Witneyovou jako opět prap. Randovou na jeho lodi, včetně konečně (i když mrtvých) Romulanů a jejich lodí, které sice vypadají jako z PC hry z let 90tých, ale na můj vkus až moc ukecaný. A to já mám raději dialogové ST, než akční. Považuji za kosmickou ironii ono věnování v úvodu Rayi Bradburymu, kterýžto odmítl napsati aspoň 1 díl pro TOS. Trochu úsměvné...řekl bych.;-) A Ben Tolpin (ep. 4-5) jako další Spock a jeho následovník Brandon Stacy (ep.6-10) vypadají jako dva ztracení bratři Vina ´Riddicka´ Diesela. ;-) Nejlepší byl jako vždy stejně ten 1. V tomto př. myslím Jeffreyho Quinna. ()

Blood and Fire: Part Two (2009) (E06)

No...pokud by tam nebyly ty 2 buzny, které opravdu nemusím viděti jak se po sobě v pt.1 po sobě válí, dal bych klidně plný počet. ST sice měl vždy býti o různorodnosti a tak ,ale jako další ST diváci, nepovažuji za nutné pro jakýkoli příběh, oblizování 2 gejů z nichž 1 z nich, je Kirkův synovec Peter, který jako jediný přežije jeden z the best TOS dílů vůbec ´Operation-Annihilate!´ Jinak se zde jako další hostovačka objevuje Dennise Crosbyová, která hraje opět Yarovou, byť pochopitelně ne TU z TNG.;-) Třída Miranda, U.S.S Copernicus alá TOS, supr. Stejně tak ryze horový prvek v podobě dobře udělaných a opravdu hladových Regulanští Bloodworms. Fujtajbl!;-) A pochopitelně se do toho nějak zamotají i věčně preferovaní Klingoni. Jak jinak. Od tohoto 2dílu (já jej mám ve formě celého filmu), se už cgi efekty viditelně zlepšily a bude ještě lépe. Kirkovo rozhodnutí ve druhé fázi příběhu, kdy se v dobrém postaví proti němu a jeho rozkazům skoro celá posádka můstku, klasicky STovské. ()

Enemy Starfleet (2011) (E07)

Díl přesně dle mého gusta. Bonus...Andorijský kpt. (který fakt nedopadl dobře a kterého hraje pozdější kpt. Kirk ze ST continues Vic Mignogna, pozděj se jako zlovolný Klingonský velitel objevil v díle ´Kitumba´ spolu se svou tehdejší ženou) ztracené a po letech objevené lodi třídy Constitution U.S.S. Eagle, kterou si ona rasa poněkud vytunila.;) A další hostovačka v řadě. Tentokráte v podobě zlé (hehe) Alursy, kterou ztvárnila Barbara Luna, což byla sexy por. Marlena Moreauová v TOS kultovním a pro další ST tv s. včetně DS9, zásadním díle ´Mirror, Mirror´. Ještě předtím se objevila v civilní roli ve 2. díle této série. I když zde jest pilot ozn. jako nultý. ;-) ()

The Child (2012) (E08)

Otravný J.T.Tepnapa nás zde v menší roli oblažil poté, co skončil ve výborné ST produkci Final Frontier, která nám/mi dala takové fláky jako ST Odyssey a Helena chronicles. Aspoň, že zde furt nelíbá nějakého svého amanta. Jinak jde vlastně o pův. verzi dílu se stejným názvem, kterýmžto začala 2.s. STTNG a jak nám říká moudrá ST encyclopedie, původně byl tento díl právě napsán pro Fázi II. Takže zde máme vlastně dosti velkou ST vzácnost, páč pův. scénář je zde naservírován beze změn, zatímco v již zmíněném TNG, byl onen příběh tzv. zjednodušen a pochopitelně naroubován na TNG. Za bonus považuji postavu matky onoho the Dítěte v osobě prap. Iselové, která jest Delťankou. Pro ty kdo neví, ST motion picture to jistí.;-) Efekty už jsou bez výtek. ()

Kitumba (2013) (E09)

Sice je to opět totálně Klingonské, ale co už. Jde po2. o pův. příběh pro Fázi II, v tomto př. ovšem nebyla pozměněná verze použita v TNG. Spíše tam cítím ST VI. Přes hodinu dlouhý regulérní film, který v podstatě nemá chybu. Efekty supr. Lodě obou stran vypadají jako živé:) včetně kultovní stanice K7. John Carrigan jako Kargh je čím dál lepší a dilithiovým krystalem na ST dortu jsou věci jako, oblek Kitumbova učitele Ksii, zmínky o kpt. Archerovi a vysvětlení, proč se někteří členové posádky Enterprise pozastavují nad tím ,že právě Ksia aj., vypadají jinak, než Klingoni v TOS, se kterými se Kirk a spol. setkali. Propojení s jistým geniálním a jedním z nejzásadnějších 2dílů ze 4.s. STE a ST vůbec, je nabíledni.;-) Zkrátka, jde tu vlastně o takový ST VI unreleased original version. ()

Mind-Sifter (2014) (E10)

Prostřední ze svaté the best trojice posledních 3 dílů této fansérie, která je už dávno ne paradoxně, trekovější než všechno to pseudotrekovoprofíkovské řádění od 2009 dál. Jde o jasné volné pokr. nejen dle mého, totálně nejlepší ve všech směrech ST episody od slavného SF buřiče a pruďase Harlana Ellisona...´City on the Edge of Forever´. Podařilo se zde nějakým zázrakem (aniž bych chtěl nějakým způsobem snižovati celý výrobní štáb, to ani omylem) vytvořit atmosféru, která opravdu evokuje onoho předchůdce. James Cawley jako kpt. Kirk zmizel a skryl se pod pláštíkem producenta, načež ho nahradil v tomto a posl. realizovaném dílu sympatický Brian Gross, který je sice jako Kirk méně razantní než jeho předchůdce (příjde mi že někdy je až moc rozto/milý) , ale jako nový Kirk mi nevadí. Pomáhá tomu fakt, že jde o profesionálního herce. Za to dr.McCoy, kterého už nehraje dle mého o dost lepší John. M. Kelly, který je zde mylně uveden, ale Ron Boyd, který je opravdu velmi nesympatický a vypadá jako by chtěl vyvraždit polovinu posádky a na Spocka je v tomto konkrétním díle fakt hnusný, že bych mu dal nejraději před hubu, s prominutím. Už jeho orig. mě párkráte vytočil, ale nikdy ne takto. Krátka bitva s Klingony nad planetou Strážce, která využívá asi jediný kůl prvek od JarJara E. tj. otáčení lodí vzhůru nohama (v př. ST snad raději vzhůru talířem) kupodivu i v TOS prostředí vypadá stále kůl. A dokazuje mi tak, že pouze tento prvek (šmarjá, ještě tak čočkoodrazy do TOS, ugh) ST obecně vylepšil do budoucna. Což je ovšem sakra malý přínos, ale to teď nebudeme rozebírati. Jak už název napovídá, jde o nechvalně proslulý Klingonský Prosévač Mysli, který použil (byť jsme to přímo neviděli) legendární kpt. Kor (kterého zde hraje Clay Sayre, který je pův. Korovi opravdu podobný, jen mi příjde poněkud tělnatější;) na Spocka v díle ´Errand of Mercy´ a kterýžto má možnost konečně toto vskutku ďábelské zařízení použiti i na Kirka kdysi Baronera. Popisovati podrobně zápletku zde nechci. Jen zmíním, že Kirk v dosti podroušeném stavu projde Strážcem Věčnosti a ocitne se na Zemi, tentokrát v 50tých letech. Je umístěn do blázince, kde se o něj stará pěkná a zajímavá dr. Hamlinová a kde se Kirk setká v jedné scéně i s Cawleym, díky čemuž vznikne pro zasvěcené ftypná bžunda, ve které nabručený pan XY (Cawley) něco zamumlá naštvaně na nynějšího Kirka, načež dr.Hamlinová odvětí ,,Toho si nevšímejte. Je zde snad odjakživa. Myslí si, že je Elvis´´. :))) P.s. v tomto ději se mluví mj. i o jisté planetě Nimbus III, která figuruje v mém naprosto nejmilovanějším ST filmu vůbec. ()

The Holiest Thing (2016) (E11)

Na úvod musím předeslati, že mi nevadí přítomnost Ferengů v této éře, páč když už mohli býti v STE o více jak 100 let dříve, tak co? Začnu popořadě. V tomto satanžel! posl. díle, se objevuje updateovaná Enterprise, která tvoří svým designem perfektní most mezi TOS a 1. ST filmem. Vznikla totiž genialitka, která zachovává to nej z pův. Constitution, ale nahrazuje warp gondoly refit typem, ovšem s typickými Bussardovými kolektory a já říkám, tohle jste měli dáti do motion picture! Talíř je lehce změněn, ale zbytek je pořád TOS Enterprise. Prostě...něco mezi. Co se týče příběhu, to se podívejte sami. Já ovšem musím zmíniti hl. jistou ženskou postavu, která se zde seznámí s Kirkem, načež pouhá známost docela rychle přeroste v něco víc a někteří možná tuší, že jde vskutku o Carol Marcusovou. Která na konci episody oznámí Kirkovi, že je...ehm...těhotná. Pokud vás popadne po shlédnutí tohoto dílu touha hodit bulvy na ST II se slavným výkřikem...Khaaan! neprohloupíte.;-) Dále jest příběh squelle orámován Scottym (hraje ho zde Carl Sheldon a přiznám se, že jsem ho na po1. považoval za Jamese Dohana), který tento příběh vypráví mladé prap. na cestě do původně kolonie Norpin (ale kdo ví, kde se všude po cestě Scotty zastaví, že?) ve stejném raketoplánu co mu daroval Picard. No a ti ušatí kapitalisté nejhrubšího zrna, jsou samoz. už na úrovni. Včetně jejich efektního plavidla. Závěrem ještě upozorním na kraťasy tzv.Vignetty, které též stojí za to, už jen proto, že v 1 z nich, nový Kirk přebírá velení na Enterprise, které se právě přidělávají ony ´´refit´´ gondoly (a že to je pohled pro technické ST úchyláky mého ražení) a kde máte parádního cgi Arexe z TASky! nekecám. Škoda, že nedošlo i na kočku (doslova) M´Res.:( Ale lepší než nic. A málem bych zapoměl na Velkého Medvěda (1.indián ve ST dááávno před nějakým Chakotayem) též z TASky, který je např. v díle Mind Sifter. No a na úplný závěr ještě zmíním že ony opravdu posl. a díky průseru z Axanarem nerealizované ve fázi postprodukce (což nas... hodně) 3 díly se zovou...Torment of Destiny (pokr. dílu ´For the World is Hollow and I Have Touched the Sky´), Bread and Savagery (pokr. dílu ´Bread and Circusses´) a Origins: the Protracted Man (pokr. ničeho;) páč v tomto speciálu bychom sledovali kadeta Kirka a předpokládám že tentokráte správně, zapomeňte na JJ ST 2009, který má zřejmě inteligenci pokojové rostliny a ve kterémžto díle se měl objeviti mj. i kpt. Pike). No řekněte, nebrali by jste to všemi deseti??? Nic nebude. Tak. ()