The Heart of the World

Krátkometrážny
Kanada, 2000, 6 min

Avantgardní snímek, který vznikl jako pocta filmům němé éry. Vypráví o dvou bratrech zamilovaných do stejné ženy. Nikolai je zaměstnanec pohřebního ústavu a Osip herec. Oba se snaží získat státní vědkyni Annu, která právě zkoumá „srdce světa". (Mertax)

raroh

Autoři se evidentně zhlédli v ruské kinematografii 20. let, líbí se jim montáž, futuristická výtvarná vizáž a náměty, i hudba je inspirována ruskou vážnohudební (i když méně než by člověk čekal) avangardou. Vše pak zrychleno v ději do stopáže 6 minut. Milá hříčka. ()

Shit

The heart of the world je tak zběsile natočenej, že ani nestíháte sledovat co sem tam všechno děje a celý to ještě podporuje neméně zběsilá muzika. Sice to je celý efektní, ale jelikož sem moc nestíhal ani číst ty popisky, tak sem z toho nic moc neměl, ale celkově to vypadá hustě, skoro by se mi ani nechtělo věřit, že to je z roku 2000, tipnul bych že je tak o 80 let starší ()

Fleur6

Hm, ponaučenie, záujem, dobrý pocit, zábava? Verte či nie, v The Heart of the World som nenašla nič. Proste zbytočne strávených šesť minút. Ale za ojedinelý výber hudby dávam 1*. ()

easaque

tento krátký film dokonale imituje futuristické filmy němé éry, ale kromě efektně zběsilé jízdy a k tomu dokonale ladící muziky, vlastně nic nového nepřináší. Proto ve výsledku jen průměrné 3 avantgardní hvězdy s hutnou atmosférou - ochutnejte třeba zde. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()