Pracovník ministerstva zahraničí Eakins (John McGuire) posílá svou sekretářku Winthrop (Rochelle Hudson) napřed na letiště La Guardia. Sám si ještě chystá podklady na konferenci, ale neodletí, je zabit ve své kanceláři. V letadle se sejde celá řada cestujících a mezi nimi je i agent FBI Steve Blair (Richard Travis), který je na poslední chvíli vyslán, aby našel papíry, které byly odcizeny zavražděnému a špión je má dovézt nejmenovanému nepříteli v Evropě. Jsou tu i diplomaté, bývalá dětská filmová hvězda ve stylu Shirley Temple, letušky a piloti, je zde ale i zloděj a vrah. Na toaletě objeví během letu letuška Carol (Pamela Blake) mrtvolu muže. Agent FBI musí s její pomocí vyřešit tajemství vražedné zbraně (otrávené plnicí pero), odhalit pachatele a najít odcizené papíry. Svižně natočený film noir, nezvykle se odehrávající z velké části na palubě letadla. (Peabody)

Kenneth

It was an accident. I hit him too hard. Většina děje se odehrává v letadle. Protože je zápletka dosti strohá, zamotá se do toho ještě další zločinec. Dokonce se dočkáme taky zpěvu a rádoby vtipné závěrečné scény. Film není zbytečně natahovaný, kromě toho zpěvu, takže to nakonec nebyla až taková nuda, 3,5*. ()