Chungnyeo

• Južná Kórea 충녀 (viac)
Južná Kórea, 1972, 120 min

molotov

Ki-jongův slabší kousek, který nedosahuje kvalit Housemaid, se kterou má ale hodně podobného. Sevřený prostor, vyhrocené situace, souboj o muže mezi dvěma ženami, dojde i na mrtvé děti. Navrch přibyla ještě odvážnější erotika. Film by se dal částečně zařadit do tzv. hostess movie, žánru, který byl velmi populární v 70. letech. Jeho hrdinkami byly dívky z vesnice, které odešly do města za výdělkem, ale skončily jako prostitutky. Tady je to ale víc horor nebo cokoliv jiného. Upřímně mě to moc nebralo. ()

Adrian

Kim Ki-youngove trademarky znova pouzite sposobom, ktory drzi divaka v tenzii cely film -> od uvodnej "komentatorsko-hodnotiacej" sekvencie mimo casovu linearnost zvysku pribehu, cez pre rezisera typicky suboj dvoch pohlavi pochadzajucich z roznych socialnych vrstiev (ako napr. v The Housemaid). Zensky element - 19 rocna dievcina pochadzajuca z vidieckej, chudobnej rodiny, je kvoli naliehaniu/prikazu matky nutena opustit skolu a zabezpecit zivobytie rodine odchodom do velkomesta, kde sa stava milenkou impotentneho, ale manzelkou dobre vydrziavaneho muza. Zenske-vidiecke versus muzske - mestske -> to je Kimova metafora pre konfrontaciu korejskeho stareho stylu zivota s modernizaciou, ktora korejsku spolocnost zasiahla naplno s nastupom siestej dekady min. storocia. Kim nekritizuje a nepridava sa vyrazne ani na jednu stranu. Skor ciernohumorne preskakuje zo slabin jedneho polu na druhy v zanrovom kolotoci nasilia s prvkami hororu, iracionailty a japonskeho 70´s girl exploitationu (Meiko Kaji mi prisla na mysel casto). ()