Lima

Kdyby se vyhlašoval nejvíce zapomenutý film populárního žánru, měl bych kandidáta. Ranný poliziotteschi kousek, který hrozně chtěl být špionážní peckou, ale zůstalo jenom u pokusu. Příběh dvojitého agenta není tak zamotaný, jak tady píše kolega, Miraglia dokáže dát dialogovým scénám patřičný náboj, problém je, že to pravé koření „wannabe“ bondovek, akční sekvence, jsou tu všehovšudy tři, velmi krátké a ani jednu z nich si nezapamatujete, jak jsou nevýrazné. Genius loci New Yorku 60.let tady docela funguje, ale po přesunu do Hamburgu a Berlína film ztratí vizuální kouzlo. Nad vodou průměru to drží jen krásná hudba s melancholickým saxofonem a charismatický ďábel Henry Silva, kterého já osobně můžu v každém filmu. ()

pepua

Henry Silva v dvojroli hraje dvojčata Johna a Philipa Chandlerovi. Hned v úvodu filmu je John popraven za vraždu a jeho žena Barbara se z Johnovi poslední vůle dozvídá o existenci jeho bratra Philipa, o kterém dosud neměla ani tušení. Philip se objeví na scéně aby splnil Johnovo poslední přání... Tento kriminální film o intrikách a zradě samozřejmě stojí především na výkonu Silvy a ten je výborný, k tomu hraje krásný soundtrack a dohromady mi to dává lepší 3* ()

Karlos80

Málo známý, ale dnes už přeci jen poněkud staromódní spy-thriller s téměř noirovou atmosférou. Jinak snímek s docela spletitým a komplikovaným příběhem (různé intriky, spiknutí a zrady), který byl nejspíš i trochu ovlivněn v té době populárními Bondovkami. Vynikající výroba, velké záběry (New York, Hamburk), některé pěkné realistické akční scény a mnoho zvraty, nádherný soundtrack s krásnou typicky 60s titulní melodií a samozřejmě obvyklá Silvova kamenná tvář s jeho typickým úšklebkem. Silvův výkon je velmi intenzivní, srovnatelný s těmi které předvedl v 70s, především v poliziesco filmech. Jeho postava je přímo ukázkovým příkladem psychologické analýzy, je to muž v krizi své vlastní identity, neustále vydán na milost a nemilost tajným službám pro které pracuje. To všechno jsou prvky které by měly potencionálního diváka k tomuto filmu přivést. Režisér Emilio Miraglia známý především svými dvěma dobrými gially, odvedl i tady velmi slušnou práci, tento film byl jeho režijní debut, který ještě nepatřil mezi tzv poliziesco filmy (alespoň v oficiální dtb zahrnut není) ale jeho následující dva kousky "Quella carogna dell'ispettore Sterling" a prakticky nesehnatelné "A qualsiasi prezzo", už ano. Není to špatný, solidní průměr. ()