Bichunmoo

• Južná Kórea 비천무 (viac)

=macik=

Asijské filmy mám rád. Bichunmoo k mým nejoblíbenějším bohužel patřit nebude. Zkritizuji asi to, proč tomu ostatní dali 5*: kdysi se mi filmy tohoto "typu" opravdu líbily, dnes je tomu jinak: film je na můj vkus až příliš nerealistický - létání, skákání, střílení mečem, běhání po vodě...už to není, co to bývalo a v tomto filmu toho bylo na mě opravdu moc. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout vynikající kameru, když se často stává, že čepel meče jen těsně míjí objektiv kamery - vynikající. Stejně tak jako hudba. Tím to ale pro mně, bohužel, končí. ()

Adrian

Ambiciózne rozohraté fantasy, ktorej podlamujú kolená obmedzený rozpočet - vďaka čomu po formálnej stránke film často vyzerá ako televízna produkcia. A snaha zakryť slabé bojové schopnosti angažovaných hercov schválne zmäteným strihom a špirálovitou choreografiou súbojov je miestami až príliš očividná. ()

Cyberboy

Slátanina o tom, jak se všichni chlapi co meč v ruce udržej, zblázněj do jedný neskutečný kočky a všichni to skutečně podělaj. Citově ploché, myšlenkově postavené na hlavu, hudba těžce nepadnoucí (evropský pop-rock do asijské romantické bojvky??), boje s mizerným timingem a nulovou gradací a do toho všecho silně neatraktivní chcípák-hrdina s frňákem jak baba Jaga. Dvě hvězdy jsou za ty dvě kočky bez kterých bych tenhle film nezvládnul. Vzhledem k tomu, že jsem předevčírem viděl Shinobiho, tak pro mne byl kvalitativní kontrast do očí bijící. (3/10) ()

molotov

Hlavní lovestory je opravdu velkolepá, to se už ale bohužel nedá říct o samotném filmu. Choreografie je celkem slušná, ale souboje jsou tak špatně natočené a sestříhané, že si je moc nevychutnáte. Co do velkoleposti se film vůbec nemůže měřit s filmy jako Hrdina. Co mě místy dost štvalo, byla naprosto nevhodná současná rocková hudba, která hrála v několika scénách a kazila mi dojem z jinak pěknýho orchestrálního soundtracku. Výprava taky není bůhvíjaká, na davové scény zapomeňte. V porovnání s Válečníkem Musou, který rovněž neměl velké davové scény Flying warriors rovněž prohrávají, protože Musa má mnohem kvalitnější technickou stránku. Abych jenom nekritizoval, tak i přes značnou překombinovanost se mi moc líbila hlavní milostná línie. ()

t_gon

Velkolepa love story obalena strhujicim vizualnim pojetim v epickem kabate. To co se zpocatku tvari jako typicky vypravna podivana ve stylu Tygr a Drak se hned zpocatku zmeni na Romanticky pribeh ustredni dvojice, jez je neprizni osudu rozdelena. Aby toho na hlavniho hrdinu nebylo malo, dozvida se o sve historii a tudiz musi vykrocit na cestu krvave pomsty...Snimku by nebylo temer co vytykat, dokud se nezacne dej zhruba v polovine filmu poradne zamotavat. Na scenu zacnou pribyvat nove postavy, nektere zase na delsi dobu zmizi do pozadi pribehu, mnoho situaci a dejovych zvratu se scenar nesnazi nijak vysvetlovat a upaluje svym tempem k zaveru. Parkrat jsem nechapal souvislosti a nektere veci byly pouze na me, abych je dobre vstrebal. Taktez se objevi par flashbacku, ktere se jen tezko casove do pribehu zarazuji. Todle spravi lepsi pozornost nebo druhe shlednuti snimku :) Todle je jedina chybka na krasnem dile, ktere stoji rozhodne za shlednuti... ()