Little Girl Blue

(festivalový názov)
  • Švajčiarsko Little Girl Blue

Svižně natočený debut Anny Luifové prosvětluje jiskrný humor. Příběh, který autorka napsala i režírovala s jemnou ironií, balancuje na hranici mezi komedií a dramatem. Vypráví o teenagerech, kteří se teprve nedávno přistěhovali do města. Drobná třináctiletá Sandra, která se právě nastěhovala do nové čtvrti a skamarádila se se samotářským Mikem, je okouzlující a sladká jako lízátko. Už první scéna filmu, v níž Sandra, doma přezdívaná Elvis, dokonale napodobuje číslo nesmrtelné legendy, napovídá, že Little Girl Blue nabízí víc než jen standardní romanci o náctiletých. Ceny: MFF Locarno 2003: Cena za nejlepší hudbu (oficiálny text distribútora)

Kamca_

Hodně příjemný a milý film očima dospívající dívky. Je to natočený hezky ze života. S nikým se život bohužel nemazlí. Film mě zaujal hned od prvních vteřin. Všechno to rychle uteklo. Herci mi sedli perfektně. Snad bych jen vytkla tu hudbu. Byla k filmu až moc obyčejná. Dal by se určitě zvolit vhodnější hudební doprovod. 80%. ()

hygienik

Hviezdičku naviac za tento milo neohrabaný snímok s podivnou nemčinou. Bolo to jednoducho krásne, hoci herci trochu prehrávali. Definoval by som to ako drámu, nie komédiu. Prišlo mi to neskutočne úprimné a empatické, aj keď schématické. ()

ARI50

Snaha o hodně zajímavou komedii se nepovedla, průměr mezi filmy ani zlé ani špatné prostě jednoduché na jedno kouknutí. ()

Aljak

Príjemný filmík o dospievaní a formovaní vzťahoch medzi 13-ročnými deťmi, ktoré sa snažia čo najskôr dospieť. Ale to ich premýšľanie je napriek snahe dokonalo nedospelé, najmä tými unáhlenými závermi a nezrelými reakciami na rôzne situácie. Kľudne by som zniesol, keby to bolo ešte aj o pol hodinku dlhšie a zápletka by sa ešte lepšie rozbalila, skôr do toho dramatického rozmeru. Škoda, lebo atmosféru to malo veľmi dobrú a viacmenej prirodzenú, to sa mi na tom páčilo asi najviac. A ešte aj tie postavy. Len to rozuzlenie prišlo akosi príliš skoro, resp. dĺžka filmu neumožnila dlhšiu dramatizáciu. ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží

29.01.2006

Jen abyste nezapomněli... momentálně probíhá až do 5. února v pražských kinech Světozor a Aero promítání filmů v rámci festivalu Dny evropského filmu. Od 6. do 14. února pak bude festival probíhat v… (viac)