La verità secondo Satana

• USA The Truth According to Satan (neoficiálny názov)
všetky plagáty

pepua

Příběh je variace na dobře známý hororový námět pomsty ze záhrobí, Polselli to ale pojal především jako komedii. Samozřejmě se dočkáme nahoty, několika nechutností a překvapivě i kritiky kapitalismu. Tím, že je film komedií, tak to nemá až takový ujetý šmrnc, jako měla třeba Mania. ()

Karlos80

Typický Polselli, zvrácený, bizarní, špinavý, halucinogenní, psychedelický, nesmyslný, zmatený, nudný, ale i s trochou filozofie nebo dokonce frašky (dialogy a charaktery byly vážně parádně ujeté, zvláště ten šášula-blázen-šílenec jak z nějaké béčkové taliánské komedie), následující čtyři filmy vám to jen potvrdí, tohle byl začátek jeho eurosleazy a eurotrash kariéry. Velké nude scény, kdy zvláště ta s nožem (kdy nevíte co bude následovat) stojí za to ale strachy jsem se mohl podělat i při ruské ruletě, zoufalého muže, který chtěl spáchat sebevraždu. Ale jinak jako celek, vážně nic moc (na Polselliho musíte mít žaludek, člověk je z jeho filmů už zvyklej na ledacos, ale tento kousek považuji zatím za jeho nejslabší vůbec), film byl pro mě především jedním velkým utrpením a běžnému divákovi ho snad radši ani nedoporučit. Calderoni ale jako vždy ušla. 1,5/5*. ()