Muž s online prezývkou Haru sa rozpráva prostredníctvom internetu s ďalším používateľom prezývaným Hoshi pod domnienkou, že je rovnakého pohlavia. Spolu rozoberajú prevažne Haru-ho vzťah s priateľkou, popri ostatných veciach. Avšak až dokým nezistí, že v reále je Hoshi žena ukrývajúca sa pod mužskou identitou v snahe vyhnúť sa návrhom z mužskej strany. (kuk0)

kuk0

Ak mám pravdu povedať, ťažko hodnotiť tento film. V podstate by sa dalo zhrnúť, že je to romantická dráma bez romantiky. Ide o to hlavne, že polka príbehu je vyrozprávaná vo forme mailu, teda polka filmu sú vlastne biele texty na čiernom pozadí bez akejkoľvek hudby, ešte k tomu anglické titulky boli jednoliate a teda neboli rozpracované ako japonský text ktorý sa prekladal, čím bol divák donútený sledovať zároveň aj originálny text, aby vedel rozlíšiť kto a o čom sa konkrétne hovorí. Miestami sa aj chyby dáke našli, teda bolo vidno že neprešli korektúrou alebo že ich prekladali japonci. Príbeh rozoberá vzťah ľudí ktorý sa stretli vo filmovom fóre, keď zistili že majú viacej spoločného začali si vymienať maily, kde rozoberali svoj každodenný život a svoje problémy. Postupne zistili, že neni všetko pravda čo si písali, začali sa stretávať a následne rozvíjať svoj vzťah (ak sa to tak dá nazvať).. Film sám o sebe je inak veľmi pomalý a nudný väčšinu času, keď to ale zoberem ako experimentálne dielo tak sa to dá stráviť (vidno že sa režisér snažil o niečo nové vo svojej dobe, keď sa ešte len začínal rozvíjať internet v domácnostiach), ale naozaj to neni pre každého. Film videný na AnimeShow 2013, kde ho zapožičala japonská ambasáda zo svojich archívov. ()

rivah

Celou dobu rozmlouvají přes e-maily, až nakonec se setkají po vystoupení z vlaku v Tokiu. Jemný, inteligentní film. ()

• Ve filmu si zahrála i japonská pornoherečka Ayaka Tomoda. (TheSlezy)