Pýcha a předsudek

• USA Pride and Prejudice

Elizabeth Bennetová je inteligentní, zodpovědná a pilná studentka, která by se chtěla stát spisovatelkou. Společně se čtyřmi dalšími spolužačkami, Lydií, Kitty, Mary a Jane touží po tom pravém, i když na vdavky před dokončením studia vůbec nepomýšlí. Když se však setká se šarmantním playboyem Wickhamem a citlivým obchodníkem Darcym, její poklidný svět se rozbije na kusy. Dokáže nahlédnout pod líbivý povrch a objevit skutečné úmysly těch dvou? (oficiálny text distribútora)

Silencia90 odpad!

Kravina! Nikdy bych nečekala, že tohle dokážu říct o Pýše a předsudku, ale co s tím dokázali udělat? Trapnou blbost. Nesympatičtí herci dotvářeli PARODICKY přehnaný jakoby studentsky natočený příběh. Takovéhle zklamání jsem tedy nečekala. Myslela jsem, že to bude fajn romantická teenagerovská komedie z dnešní doby, když už jsem "pěkný romantický film" vypustila už po přečtení obsahu. Ale tohle byla vážně pecka. Dala bych jednu hvězdičku za "snahu", ale.... za co sakra??? Už jen proto, že dokázali pošlapat i takovou klasiku jako je P&P, to musím vyhodit. P.S. Doufám, že se jednou dočkám takového zpracování z dnešní doby, které si představuju. (Vždyť i ta Láska přes internet byla hezčí, a to se zdaleka nedrží předlohy.) ()

Lucillle

Postavy a příběh z románu Pýcha a předsudek jsou v tomto filmu převedeny mezi americké studentstvo, hlavně bandu potrhlých holek. Je to spíš jen taková odpočinková komedie, když máte pořádně vymletou hlavu, nečekáte žádný intelektuální požitek, všechny filmy už máte shlédnutý a nemáte peníze na kino. Ale je docela zajímavé zaměřit se na charaktery postav a porovnat je s filmem z roku 2005. Můžete si všimnout víceméně absolutních podobností, což podle mě dokazuje kvality samotného románu, především dokonalého prokrelení postav v této knize. ()

Eawy

Takže, keď som na tento filmíček narazila na informačnej sieti myslela som si, že bol natočený neskôr ako geniálne prevedenie Pýchy a Predsudku (2005). Preto som si myslela, že toho veľa okopírovali. Po zistení, že tento film bol natočený o dva roky skôr som svoje hodnotenie (pôvodne 25%) zmenila. Teda príjemne som strávila niečo cez jedna a pol hodiny. Aj keď voči herečke čo hrá Elizabeth mám isté pripomienky, je to tak na 40%,,,,,Chýbal malý krok k priemeru.... ()

Radush

Nevermore.. Typický důkaz toho, jak Američani dokážou zničit jeden z nejklasičtějších příběhů. Neříkám, že nápad převést příběh do současnosi je špatný, ale to provedení?!! Herecké výkony jsou naprosto otřesné a celý film je absolutně bez nápadu. Hodnocení * dávám jen kvůli představiteli Darcyho (nebude to tím, že je Brit?). Jane Austen se musí obracet v hrobě.. ()

JajinkaBec

Dějová linie samozřejmě ničím nepřekvapí, pokud jste alespoň teoretickými znalci originálního díla. Přesto jsem byla v mnoha ohledech příjemně překvapená. Dle mého názoru to mělo nenucený odpich a především spád, což se cení. Zvlášť když vezmeme v potaz, že se do "babrání" tohoto mistrovského díla pustili Američané. Některé pasáže sice byly poněkud trapné, ale abych se přiznala, proč jsem nakonec dala čtyři hvězdičky a ne tři - Elizabeth jsem v Kam nějak nemohla najít, ale co mě naprosto uzemnilo, byla nadčasovost postavy Darcyho (mé asi vůbec nejoblíbenější literární postavy), kterého Seale převedl do jednadvacátého století naprosto bravurně a já na to zůstala koukat s pootevřenou pusou. ()