Toward the Within

• Veľká Británia Toward the Within
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia / USA, 1994, 101 min

Živý koncert skupiny Dead can dance z roku 1994, mimo samotné hudby (obsahuje i mnohé, na deskách nevydané, kusy) se dozvíme i něco ze zákulisí skupiny. (Rover)

Rover

Něco úžasného, pro mně jednoznačně nejlepší hudební skupina všech dob s nejcharizmatičtější zpěvačkou, co jsem měl to štěstí vidět. ()

cyBerN

Úžasný snímek...pokud Dead Can Dance znáte, pak není třeba co dodávat. Jejich hudba se obejde bez obrazů, protože jich sdostatek vytváří sama v soustředěné a naslouchající mysli, přesto je tento koncertní záznam perlou, která vás k jejich hudbě ještě více připoutá. Moc jsem si užíval záběry na soustředěnou Lisu Gerrard, nádhera, jak stoicky a přesto očividně radostně vyluzuje každý tón. Doprovodná kapela jakbysmet, bubeník v transu mě skoro dostal do transu ;) Pokud máte prostě DCD rádi a Toward the Within jste neviděli, pak to co nejrychleji napravte. ()

bidja

DVD toho samo o sobě moc nepřínáší, záznam koncertu, nějaký rozhovor, videoclipy, diskografii, obaly, poměrně slušný zvuk, zde bych hodnotil ***. Ale pokud mám hodnotit hudbu, texty a charizma musím dát *******. Jestli kdy z něčeho koukala moudrost a zbožnost, tak z této hudby určitě. Sama Lisa pak ční jako chladná bohyně v transu a střídá své party s hřejivým vokálem Perryho vše za doprovudu kapely kde perkusionista vlní rytmy a synthetisátoroví hráči jsou jak vystřižení z dob Kraftwerk. Pro čistě filmové fandy jen připomenu její práci pro hudební doprovod filmů jako např. Gladiator, 4erný Jestřáb sestřelen a spousty dalších viz Wikipedia. ()

numan

Lisa je naprostá bohyně. Lepší zpěvačka není a ani nikdy nebyla, a to už vůbec nemluvím o spoustě nádherné filmové hudby, kterou napsala, složila a nazpívala - ať už s Hansem Zimmerem nebo bez něj. Nejen koncert, ale dnes už přímo kultovní dokument o kultovní skupině natočený v době, kdy byla na vrcholu. Nemám rád slovo "kultovní", protože je poslední dobou krutě nadužívané, ale v tomhle případě sedí. ()