Kapitán EO [Michael Jackson] je na vesmírné misi se svým týmem, aby našli Zlou královnu [oskarová Anjelica Huston] a předali jí velmi spaciální dárek. Kapitán Eo svým bojem a tancem vysvobodí lidi z otroctví Zlé královny. (bublajsa)

Djkoma

Hodně drsné ! FFC podle scénáře George Lucase povolává do zbroje nejvyššího rytíře, capitána Michaela Jacksona v boji proti Anejlice Huston, která neskutečně připomíná královnu borgů a působí opravdu strašidelně. Škoda, že celý kraťas je spíš pohádka pro malé děti, v které všechno zlé zažene hudba a tanec Michaela. ()

Hawaj

"Příběh" vo tom kterak lze písničkou, pisklavým hláskem, prdícím slonem a partou křečovitejch zácuků změnit svět a přemoci zlou zadrátovanou královnu. Prostě píčovina, kdy si Majkl usmyslel, že když naháže do papiňáku ty největší jména z filmový branže, jalovou zápletku ze studia kamarád a tuny svejch dolarů tak prostě musí vzniknout veledílo přesahující časoprostor a veškeré lidské chápáni. Jenomže když vaříte sračku, tak vám z toho vznike zase jenom sračka, to se nedá svítit. Takže všechny hvězdy si zase vo něco víc namastili kapsy a honem pelášili domů na tu hrůzu zapomenout. Hvězdička za kuriozitu, oldskůl efekty a hlavně za to, že se celkem nedostavil takovej ten nezvladatelnej pocit trapnosti. Majkla měli vodstřelit už tenkrát. / Naopak další extra drahej sci-fi videoklip Scream s Majklem a jeho ségrou Janet od Marka Romaneka je vizální pastvou pro oči a celkem i hudební peckou. Ten rozhodně svým provedením současnej časoprostor přesáhl. ()

ZekiZeki

Krátkometrážní science fiction snímek s Michaelem Jacksonem v hlavní roli se v roce 1986 objevuje v zábavních parcích společnosti Disney ve specializovaných kinosálech. Captain EO byl propagován jako 4D film, neboť kinosály byly vybaveny laserovými světly, kouřovými efekty a hydraulickými sedačkami. Tento snímek umožnil divákům nahlédnout do budoucnosti nové vlny 3D filmů. Film režiséra Francise Forda Coppoly se v přepočtu produkčních nákladů na jednu minutu filmu stal v té době nejdražším snímkem v historii. ()

vitekpe

Ctvrt hodiny dlouhy videoklip s MJ, ktery v te dobe uz zcela propadl dojmu, ze je spis neco jako zena... Nevim co k tomu "filmu" moc rict, protoze jsem (na rozdil od tvurcu) nepozrel LSD, takze cely smysl tohoto mi unika. Digi osmdesatky (rozumej bez jakekoliv spetky vkusu) v cire podobe. :) Tazko rict, jak tohle vlastne ohodnotit...tomu se da udelit od odpadu az po pet hvezd. Ja budu alibista a dam stred. ()

bartias

Coppola režíruje, Lucas mu pomáhá se scénářem. Ze začátku to vypadá jako vykradačka Star Wars, ale loutky mimozemských hrdinů si produkce "vypůjčila" z Temného krystalu a kostýmy záporáků i jejich královny z Vetřelců. Nechybí pořádné taneční číslo, jenže v hraných pasážích se Jackson tváří nezvykle moc jako jelito. Aspoň je jasné, jaké se mu tenkrát v osmdesátých líbily filmy. ()

• Film Captain EO byl dlouhá léta ozdobou většiny Disneylandů. (Roman.Ticka)
  • Na každú minúty snímky sa utratil približne jeden milión amerických dolárov, čím patrí k najdrahším v histórii. (Raccoon.city)