Weird Weekends

všetky plagáty
USA / Veľká Británia, 1998, 60 min

tigre

Louis Theroux ve sve plne krase - jedna z osvezujich veci, ktera me tvorila na cestach spolecnost a bezbrehe mnozstvi inteligentni zabavy :) ()

JamesSi

Po první sérii: "Dobrý den, moje jméno je Louis Theroux z BBC 2." Louisovo přátelské vniknutí do různých divných subkultur - televangelistů, pornoherců, UFO nadšenců a millitantní survival komunity. Louis se pokouší ukázat divnolidi v jejich přirozeném prostředí, snaží se s nimi konverzovat i skamarádit. Ale snaží se být i upřímný a alespoň lehce konfrontovat jejich často divné víry. Nejlepší epizoda za mě byl zatím vánoční speciál, kdy konfrontuje mladého pornoherce JJe, hipíka a televangelistu, když se se všemi najednou pokusí strávit Vánoce. Proč mimozemšťani vraždí naše krávy? Jaká je neshoda mezi UFO vyšetřovatelem a majitelem hospody pár kilometrů od Oblasti 51? Jak často se pornoherci testují na HIV? Mají NWO konspirátoři rádi BBC? Dá se změnit víra za pomocí nálepek na automobily? Odpovědi na tyto a další otázky se (možná) dozvíte v tomhle seriálu. Zatím to attackuje na maximální hodnocení, ale počkám až dokoukám zbylé dvě řady. ()

Fifer

Louis umí krásně zapadnout do každé rodiny. Za pár dnů už jsou všichni respondenti otevření, jako kdyby byl součástí rodiny. Přitom stále klade nepříjemné otázky, ale umí je klást slušně s britských naivním šarmem. V každém díle se věnuje nějakému kontroverznímu tématu: nacismus, rasismus, radikální víra atd. Zatím mě nejvíc bavil dokument o pornu (v době předinternetové), kdy Louis učí cynického pornoherce pronášet své dialogy procítěněji. I love you. No, say it again. I love you. ()

quip

Louis dělá ve svých dokumentech přesně to, co chce. Výborně se mu daří dokumentární pohled na "divné americké věci" ze svého pohledu bledého Angličana. Čtyři hvězdy/plná palba - záleží na tom, jestli v epizodách najdete svoje oblíbené téma (což je ale skoro jisté). Formálně a objektivně se mi Weird Weekends opravu líbí. Osobní problém mám ale s tím, jak "anglicky" Louis k většině lidí a témat přistupuje. Jeho napůl hraný napůl vážný zájem má sice komický efekt, zároveň s ním ale nemůžu souhlasit v případě, kdy jej používá na hloupé lidi, kteří jej berou vážně a nemůžou se tak v momentu natáčení moc bránit. Díky dokumentární metodě pochybuji, že Louis s kýmkoli řešil finální střih a pokud bys se měl na stejné místo, ke stejným lidem vrátit, pochybuju, že by ho přivítali stejně přátelsky jako poprvé. Prostě: pokud si z někoho chci dělat legraci, mohl bych v tomhle úmyslu být trochu přímější a vysmát se lidem rovnou do obličeje, ne zneužívat to, že mne důvěřivě vpustí do svého světa. Takhle mi Louiův "bezpečný dokumentární přístup" přijde zbabělý. ()