Sexi Stuart má všetko a všetkých, vždy musí byť v centre pozornosti a nočný život na Canal Street si užíva plnými dúškami. Jeho najlepší kamarát Vince márne čaká na trochu náklonnosti. Stuart strieda partnerov ako ponožky, až kým nenatrafí na mladučkého Nathana, ktorý vtrhne do ich zabehaného života a odrazu už nič nie je ako predtým. Ani vo svete gayov však nie je všetko ružové – Vince má problémy s utajovaním svojej orientácie v práci, čo sa mu napokon nepodarí, a Nathana homofobické postoje rodičov dokonca prinútia k úteku z domova. Na tento 10-dielny seriál o homosexuáloch z Manchesteru o rok neskôr nadviazala rovnomenná americká verzia, ktorá okopírovala niekoľko motívov z britskej predlohy a potom sa vydala vlastným smerom. (arkis)

Recenzie používateľa Tsuki003 k tomuto seriálu (2)

Queer as Folk (1999)

100 lidí, 100 názorů. Ten můj je, že je tohle naprostý průlom v queer seriálové tvorbě. První čistě gay seriál. Po prvním shlédnutí jsem nechápala, a byla přesvědčená, že už se ke mně nic takového nedostane. Ale znáte to, člověk míní... Oceňuju brity za to, že se do toho vrhli a udělali si z gay tématu srandu tak vážným způsobem. Nebo vážné srandovním způsobem? :) Ale rozhodně to nemyslím zle, právě naopak. Člověk se na to rád podívá, ale i když jsem americkou verzi viděla až jako druhou v pořadí, uchvátila mě mnohem víc. Ačkoliv jsem si vůbec nemohla zvyknout na jiný vzhled "stejných" postav, nakonec jsem uznala, že co britové nakousli, to v americe dovedli k dokonalosti. Pro nezasvěcence doporučuji vidět jako první tuto britskou verzi, podle reakcí okolí se to pak nejen lépe srovnává, ale dá vám to taky možnost oblíbit si původní sérii :) ()

Season 2 (2000) (S02)

Konec britské QAF mi přišel hodně zmatený, s celkem nepřehlednou situací a spoustou nevysvětlených skutečností. Ale co, koneckonců jsem se u toho bavila. Ale teď honem zpátky k americké verzi ;) ()