Agent FBI Jack Taggart (Steven Seagal) stráca svojho najbližšieho priateľa Franka Elkinsa (John Diehl) a prichádza do mesta Kentucky, aby pátral po príčinách jeho záhadnej smrti. Frank totiž ešte pred smrťou zistil, že do miestnych vôd sa vypúšťa z neďalekých skládok toxický odpad. V meste sa stretáva s nepriateľským prístupom miestnych ľudí, ktorí sú skorumpovaní bývalým rodákom Orinom Hannerom Sr. (Kris Kristofferson), ktorý si kupuje ich mlčanie peniazmi a ktorý pravidelne odváža toxický odpad do neďalekých baní. Za pomoci pôvabnej Sarah Kelloggovej (Marg Helgenberger) sa vydáva na miesto toxickej skládky, kde dôjde k tragickým udalostiam... (TV Markíza)

Bauer

Tak tohle je moc podceňovaný film! Steven Seagal zde předvádí ještě celkem solidní výkon.Scénář je celkem dobrý a zabývá se zajímavým tématem.Překvapilo mně, že se mi líbila hudba a to i přes to, že nesnáším country.Padouch Kris Krisstoferson byl průměrný a nepředvedl nic moc výkon. Má to rychlý spád a nenudilo to.Jeden z těch lepších filmů se Seagalem a rozhodně si nezaslouží být mezi 200 nejhoršími filmy.Pro mně je to spíše 3,5*. ()

Rocky62

Pokud opomeneme Lovce policajtů, jedná se skutečně o poslední "seagalovku", jejíž úroveň není naštěstí ještě stažená opaskem, jako Seagalův pupek. Štefan se zde stále slušně ohání a na veškerých chvatech je postavena téměř celá dějová konstrukce, na rozdíl od budoucích paskvilů, v nichž Seagal roznáší smrt svou nadváhou. Téma je jedno velké klišé a o nějaké nadprůměrné práci, co se týče scénáře, nemůže být řeč. Naproti tomu se však divák dočká uspokojivého soundtracku v podobě hřejivých country písní a jak jsem se zmínil výše, souboje působí neokoukaně a kupodivu mají šmrnc. Film, který bez debat nemá šanci plout v jiných vodách, než v béčkových, ale díky několika málo pozitivům, mezi které patří rovněž spád a minimum hluchých míst, mu těch 70% dám. ()

otík

První opravdu velké zklamání z filmu se Stevenem Seagalem. Aljaška v plamenech byla počátkem horších filmů, Přepadení 2 bylo zlatým standartem, Glimmer Man byl ještě velmi solidní a pak počínaje Agentem Jacka T. přišly na řadu filmy, kdy Seagalovské souboje jsou spíše gejzírem střihačského umění, Seagal začal přibírat a kulatět nejen ve tváři, bojové scény začaly být ubohé a levně natočené a náměty filmů čím dál víc ekologické. Zde si Seagal zahrál dalšího z agentů, který se tentokrát na vlnách country vydává do malého zapadlého městečka, aby vypátral, zda podezření o ukládání toxického odpadu se zakládá na pravdě. Jack Taggert je další ze Seagalových ještě slušně vypadajících mírumilovných a přírodu chránících hrdinů, který své bojové umění používá jen v nouzi nejvyšší. Dnes už postarší Seagalovka určitě nepostrádá kouzlo amerického venkova, pěknou country hudbu a vřelý vztah Seagala a jeho nové venkovské přítelkyně, co ovšem nepřináší, je akce. A Seagalovka bez akce je jako Picasso bez štětce. Pokud na ni dojde, je to přeci jen odvar kvalitně natočené akce a Steven ze svého umění neukáže téměř nic. Tato ospalá skoro neakční country zaslouží tak akorát být vyposlechnuta a rychle zapomenuta. ()

MM11

Krok Seagala do bahna měl započat tímhle filmem, ale já ač bych Seagala klidně rád zkritizoval, souhlasit v tomto případě nebudu. Hlavní hrdina tu ještě není "při těle" a film má vůbec docela slušné tempo. Věty typu - "Vůbec se nerve, hraje jen na tu blbou kytaru" jsou sice pravda, ale rušivé to bylo podstatně méně, než Seagalova misijní cesta za zvířátky v Poslední misi nebo nebo smích vyvolávající hmaty v Bestii. Prostě pád rozšiřovatele aikida nastal až s Patriotem. ()

5150

Po ALJAŠCE V PLAMENECH je tohle druhý seagalův thriller s ekologickou tématikou. Krom v rámci žánru solidního příběhu, potěší zejména několik hlášek, slušná akce a pár explozí (pád kamionu ze skály). Také herecké obsazení je přinejmenším zajímavé - mj. na straně záporáků Kris Kristofferson a Stephen Lang. ()

• Natáčalo sa od 9. septembra do 4. decembra 1996. (m.a.t.o.)
  • Film byl natáčen v Kentucky, ale automobilová honička se točila v Natural Bridge State Resort Parku. Několik záběrů z úvodu filmu bylo pořízeno v Cumberland Falls State Resort Parku. Scény z jeskyní se točily v Great Saltpetre Cave. (ssfan)
  • Marg Helgenberger navštívila pred natáčaním niekoľko baní, aby sa lepšie vedela vžiť do svojej úlohy. (m.a.t.o.)