Ray Quick (Sylvester Stallone), špecialista na výbušniny pred rokmi pracoval pre CIA. Odišiel, pretože v roku 1984 nestihol v Bogote zabrániť nešťastiu. Obeťou nastraženej bomby sa okrem obchodníka s drogami stalo aj malé dievčatko. Teraz sa nechá najímať ako špecialista na výbušniny. Osloví ho atraktívna May Munroová (Sharon Stone), aby zlikvidoval trojicu kubánskych mafiánov, ktorí jej kedysi pred očami zavraždili rodičov. Muž zákazku odmietne. Keď však ženu sleduje a stane sa svedkom toho, ako sa na večierku šéfa kubánskej mafie nechá zbaliť jeho synom Thomasom (Eric Roberts), ktorý je jedným z vrahov, svoj názor zmení. (TV Markíza)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Řeknu mu své jméno a to bude poslední, co uslyší." Akce převážně založená na explozích a žhavé Sharon Stone. Té zde v dětství zabili rodiče gengstři, kterým se chce pomstít s pomocí specialisty na bomby Sylvesterem Stallonem. Dnes už stará klasika, která stojí za shlédnutí. "Myslím paní, že už je tu volné místo." Pronesl Stallone k starší paní cestující v autobuse, když spacifikoval mladý grázly, což přineslo jednu z TOP scén tady. - 90%. ()

padlar

Jedna z akčních klasik devadesátých let. Sly v plné kondici, sexy Sharon Stone a excelentní James Woods. Jak to u tohoto druhu filmu bývá, tak zápletka není nijak komplikovaná, i když není zase až tak jednoduchá, jak se zpočátku zdá (pomsta v pomstě). K tomu sem tam nějaká ta menší či větší exploze, které byly většinou efektní. Vysloveně trikově nepovedená byla snad jen ta s odstředením hotelového pokoje. ()

topol999

No.... Říkám rovnou, že by 3* byly zaslouženější, nicméně nakonec jsem dal za 4 a to jen a pouze za nádhernou Sharon Sone. James Woods a Eric Roberts nehráli zle, naopak příběhově to bylo dosti děravé a občas nelogické. I překlad byl celkem vtipný (např. sbohem, sbohem), ale aspoň jsem se zasmál. Co se týká dabingu, tak je to klasický počátek 90. let, ovšem Sly a Sharon byli nadabováni skvěle... ()

BStone

Specialista je akční film, který je slušně koukatelný, i přes velkou míru prázdných, nebo hrozných míst. Jakžtakž ho táhne Sylvester a především úchvatná Sharon. James Woods dělá co může, ale místy slušně přehrává. Něco mezi dvěmi a třemi hvězdami. 40% ()