After the Warming

(TV film)
Veľká Británia, 1989, 2x54 min

Réžia:

Mike Slee

Žurnalista James Burke prostredníctvom využitia virtuálnej reality počítačových simulácií sleduje históriu dôb ľadových a globálnych klimatických zmien a približuje niekoľko možných scenárov spôsobených skleníkovým efektom v rokoch 1990-2050. Dokument sa skladá z dvoch dielov: "The Fatal Flower" a "Secret of the Deep". (whack)

brmaku

Velmi netradiční dokument, vyprávěný z pohledu "přeživší generace roku 2050". Na film je možné se dívat několikerou optikou, jako sci-fi film s environmentální tématikou jej však doporučuji především tvrdému jádru fanoušků SF. Co se týče zastánců, či odpůrců důrazu na budoucí ekologický rozvoj lidstva, patrně Vám film žádné nové informace nepředá. Film bych proto doporučil lidem, kteří se o téma globálního oteplování a možné budoucnosti lidstva teprve začínají zajímat. Jedná se o velmi sugestivní dokument, který podává informace srozumitelně, nesnaží se diváka tlačit do konspiračních teorií a přitom nastoluje relevantní otázky ohledně naší budoucnosti. Z mého pohledu byly velmi vkusně také zpracovány kapitoly, týkající se budoucnosti, avšak ač byl film natočen v roce 1989, je to jeden z těch titulů, ve kterém uvidíme sovětské Rusko i po roce 2000. ()