Dobromyslný a mírně postižený muž pomáhá na farmě, kde ho terorizuje krutý šéf. Pak ale najde lásku a domov u chudé rodiny, která se ho ujme. (Netflix)

*CARNIFEX*

Nemôžem si pomôcť, no tento snímok mi od úvodu (napriek tomu, že mám drámy veľmi rád), príliš nesadol. Chápem opodstatnenie tých monológových vstupov, no na mňa pôsobili skôr rušivo, než by ma dostatočne emocionálne navnadili. Tak isto vízie hlavného hrdinu boli z môjho pohľadu trefou mimo terč. Niekto znalejší tvorby to zrejme docení, no pre mňa to bola viac menej strata času. Dúfal som v "depku" podobného rázu ako v prípade "Slonieho muža" (fakt neviem čo ma to napadlo), no toto išlo takmer úplne mimo moje zmysly. ()

Krt.Ek

Bez špetky přidané hodnoty. Filmů o velkodušných (sic!), dobrosrdečných idiotech obklopených zdravou nemocnou (ne, právě nemyslím na hypochondrii) společností už vzniklo tolik (na první dobrou mě napadá Sloní muž, Co žere Gilberta Grapea a O myších a lidech), Slabomyslný vrah pak v téhle řadě nepřichází s ničím novým či objevným, vypadá jako by byl natočen dle příručky (hlavně co nejvíc spravedlivého rozhořčení), stává se filmem bez tajemství, bez překvapení - vždyť už pouhým názvem tvůrci divákům vyslepičili pointu, teď už jen čekat, za jakých okolností k onomu zločinu dojde! 55 % ()

dopitak

Nebýt andělů, scénám s nimiž jsem se musel spíš smát (vypadali jak Měsíčník, Slunečník a Větrník), asi by hodnocení dosáhlo stropu. Ale symfonici taky potřebujou práci. Stellan měl úlohu "snadnou", protože tyhle postavy jsou vděčný a často dostávají hereckou cenu (Forrest Gump, Lennie Small, Ernie Grape). Zahrál ovšem na výbornou, všechna čest. Líbil se mi způsob, jakým byla do snímku zakomponována švédská příroda. Chování lidí k sobě navzájem mi připomnělo nemytýho Knihkupce. Smutné, až na konci zatínáte pěsti. Stellan tak mladý, až nepoznatelný. ()

emma53

Zřejmě se nás shodne víc, kdo by andělské vize vystřihnul, ale jinak už ten úvod, kdy Sven začíná mluvit tichým, zastřeným hlasem, slibuje, že půjde o vyjimečný zážitek. "Budeš spát ve stáji, první ohrada vlevo." Jedny z prvních pokynů sedláka, kam Sven nastoupil do práce, protože přece takový idiot jako je Sven, jinde žít ani nemůže. Tak ve společnosti krav, krys a jiných breberek začíná jeho služba u Höglunda. Stellan Skarsgård hrál excelentně po všech stránkách a ten smutek, zoufalství, ale i třpytky krátkých úsměvů přenesl na mě. Závěrečnou část jsem proslzela, měla jsem zlost a cítila naprostou bezmoc, jak mně bylo Svena líto. Za tenhle výkon si Stellan zaslouží obrovský potlesk a celý pytel medvědů. Doporučuji. ()

Martin741

Vela filmov Hansa Alfredssona spom nevidel, a pustil som si to preto, lebo film patri do tzv. vseobecneho rozhladu a ten mi treba. Kazdopadne skor artova zalezitost - prva cast filmu ktoru hlavny hrdina travi ako sirota madost zaujala, film ma kludne tempo, vyborne dialogy. Jo, anjelske vizie nic moc, s tym suhlasim, aj tak vsak dam maximalne hodnotenie. Stellan Skarsgard hral na urovni, film je to depresivny smutny, slzy, strach, utrpenie, to vsetko si divak rychlo vsimne. Videl som aj Bjorn Andresena - podla mnohych mal svoj najlepsi film Smrt v Benatkach, to ja nesuhlasim, tento Slabomyslny Vrah 1982 povazujem za jeho najlepsi film : 95 % ()