Akční thriller režiséra Johna Frankenheimera nás přivádí přímo do srdce teroristické organizace Rudé září, jež plánuje útok na Spojené státy. V jejím čele stojí chladná a nebezpečná kráska Dahlia a psychopatický Lander, veterán z války ve Vietnamu, který prošel vymýváním mozku. Jejich zbraní se má stát reklamní vzducholoď, která létá nad hlavami desetitisíců nic netušících návštěvníků finále ligy amerického fotbalu. Jediný, kdo může šílené útočníky zastavit, je speciální agent major David Kobakov. Ten už se s Dahliou kdysi setkal ve střední Asii. Tehdy ji ušetřil a nechal utéct. Nyní musí napravit, co způsobil. V hlavních rolích účinkují Robert Shaw, Bruce Dern a půvabná Švýcarka Marthe Kellerová. (oficiálny text distribútora)

Alf

nečekaně výborný film, bohužel velmi aktuální, s finále takřka v reálném čase (připomnělo mi to Šakala) abych byl spokojený, nemusím se brodit potoky krve, takže jsem uvítal i to rozuzlení, škoda, že v životě to tak vždy nebývá... ()

Mikino00

Slabší thriller s přepálenou stopáží, který nedokázal ničím zaujmout a utápěl se ve své afektovanosti, nelogickém vraždění i nepříliš poutavém ději. Všechny postavy byly navíc krajně nesympatické a čekání na závěrečné finále se vzducholodí bylo nekonečné. ()

markotter

Takové to honění teroristů chrabrým hrdinou zakončené honičkou se vzducholodí, kde už nikdo jiný než bídák a hrdina nefigurují. Černé září se chovalo jako banda primitivů, když nechali takovouhle akci na jedné šílené ženské a pomateném pilotovi a Američani jakbysmet, když víceméně pasivně přihlíželi, jak si izraelský policista běhá po Státech se svými neortodoxními vyšetřovacími metodami. Takové to domácí pokoukáníčko pro jednodušší jedince. Hlavně že 80.000 amíků bylo zachráněných. Ale technicky to nebylo špatné. ()

Jonatthan

Nečekaně výborný film, který dávali na ČT1 až v sobotu po půlnoci (ještě že existuje video). K jeho nahrání mě nalákalo jen jméno režiséra a nebyl jsem zklamán. Typický napinák ze sedmdesátých let ve stylu Francouzské spojky. Výborné scény se vzducholodí. ()

Zabriskie

Nejvíce mě u tohoto výborného filmu o přípravách teroristického činu oslovil motiv jednoho z atentátníků, kterého nezajímaly obvyklé náboženské nebo politické cíle, ale prostě jen chtěl stovkám lidí ukončit jejich nudné a trapné životy a sám tak dostát pocitu zvláštního zadostiučinění za svůj vlastní nepovedený život. I samotný způsob provedení atentátu ze vzducholodi nad fotbalovým stadionem je velmi originální a z těchto dvou důvodů jsem navzdory tomu, že jsem hipík, přál těm teroristům, aby se jim akce povedla. Bohužel, najít americký film bez happyendu je velkou vzácností, takže ani protentokrát nejsme ušetřeni zázračného zachránění na poslední chvíli. ()