Pivo přes ulici

• angličtina Beer Across the Street (festivalový názov)

Jedná se o krátký animovaný příběh o člověku, který si chce dojít pro pivo do hospody naproti jeho domu přes ulici, ale kvůli silnému provozu se tam nemůže dostat. Nakonec tedy také použije svého automobilu, aby dorazil ke svému cíli. Povede se mu to? (c.tucker)

gudaulin

Tenhle animovaný kraťas nezapře svého výtvarníka, kterým je známý Vladimír Jiránek. Nepůsobil sice u animovaného filmu dlouho, ale na co sáhl, to má punc kvality. Groteska si střílí z uspěchaného přetechnizovaného světa, kdy dostat se na druhou stranu ulice do hospody znamená nastartovat auto a podniknout šílený výlet mnohoúrovňovými křižovatkami a litry spáleného benzínu. Celkový dojem. 80 %. ()

Adman

Geniální, příjemné, velice vtipé a groteskní, animované, čtyřminutové odreagování. Cesta pro pivo do hospody na druhé straně ulice plné svištících aut se nakonec stane vskutku dosti strastiplnou. Pěšky to nepůjde a tak náš hrdina s prázdným džbánem osedlá svého červeného čtyřkolého oře a jede pro pivo. Objíždí to velikými oblouky než se dostane k hospodě, kde si spokojeně a šťasně nechá natočit džbán piva. Po stejně strastiplné cestě domů jako do hospody dojde ke hrozivému zjištění, a sice, že nemá džbánek. Pohledem přes ulici k hospodě vidí jak mu pivo větrá a ztrácí pěnu. ()

easaque

příjemná motoristická satirická hříčka, která je stále aktuální. Typický Jiránek - milé, podnětné, ale od 4* snímku bych chtěl ještě něco navíc, takže jen silnější 3 hvězdy - ať žije kolo .... a pivo samozřejmě;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Radko

Je to vtipné, no stále len v rovine výstižnej nadsádzky preautomobilizovanej doby. Každý výjazd za triviálnou prkotinou si vyžaduje auto (veď keď už ho máme tak čo!). Cesty veľkých miest sú často preplnené. No nejde o vyplnenú vešteckú víziu, ako to zaznieva z pár komentárov (Snorlax, triatlet, Missi84). Autorská nadsádzka spočíva v ukázaní preplnenosti ulíc miest autami, znemožňujúcej prejsť na druhú stranu. Nuž prejsť sa dá. Ako chodec prechádzam cesty hocikde, v situáciách ukázaných animákom som sa ocitol výnimočne. Len na perifériách veľkých miest a zároveň pri diaľnici. Bez krčmy, prechodu, podchodu, či nadchodu. V priebehu maximálne 10-15 minút sa mi vždy dosiaľ podarilo bezproblémovo prejsť na druhú stranu autostrády. ()

RHK

Včera 6.11.2012 před půlnocí nám zemřel Vladimír Jiránek. Měl jsem Jiránka a jeho kresby vždy nadmíru v oblibě. Ještě ráno jsem nic nevěděl a budilo mne obvyklé zvonění mého budíku v mobilu hudbou z Boba a Bobka: Vstávat, vstávat a cvičit... Na Jiránkovu počest jsem se teď podíval na 2 z jeho animáků včetně tohohle a jdu na pivo přes ulici... Plná verze: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oQz83fsHxO0 ()