Láska medzi riadkami

• Česko Tajná přání (viac)

Richard Gere představuje jednu z hlavních rolí v poutavém příběhu o otci posedlém přípravou své nadané dcery na Národní šampionát v hláskování. Eliza Naumann (Flora Cross) disponuje takovým úžasným talentem, že se její otec Saul (Gere) chce za každou cenu starat o její trénink sám. Ale s každým Eliziným úspěchem se v Saulovi stupňuje i míra nově objevené starostlivosti…, která nakonec úplně změní celou rodinu. (oficiálny text distribútora)

aLPaC

Asi nemám takovou empatii jako jiní, protože mě byly všechny postavy naprosto ukradené. Ten syn do rodiny nezapadá jak nábožensky, tak především vzhledově vypadá jako Ind. Dcera byla strašná a s těma svýma vidinama mě děsně rozčilovala. A Gere s tím svým mysticizmem taky. Takový hlouposti co tam všichni kvákali, především ty o náboženstvích, mě neskutečně iritovali (srali). Ostatní (Bosworth, Binoche) jsou taky na prd. Na závěr snad jen: Kdyby náboženství neexistovala, svět by byl lepší. ()

dagmarecka

Tento film mě utvrdil, že R. Gere'a nemám ráda. Ale zato J. Binoche je naprosto skvělá - dávám proto ** !!! a k tomu nemám ráda filmy o rodičích toužící po úspěchu svých dětí kvůli své méněcennosti. A je jedno jak je zničí... ()

vla_kor

Duchovní drama jedné (intelektuálské) rodiny. Dle mého názoru na toto téma jeden z nemnoha dobře natočených filmů. Výjimečný zážitek a téma k zamyšlení... ()

sehe

Príliž preduchovnelá téma v kombinácii s akousi divnou súťažou v spellovaní a k tomu citové frustrácie jednej podivnej rodiny. Mám pocit,že ani Juliette Binoche nemala silu filmu veľmi pomôcť. ()

icare

film, který nenadchl, ani neurazil. Jeden rodič, který chce mít ze svého dítěte génia, druhý rodič, který se o své děti vlastně vůbec nestará, sourozenci, kteří drží při sobě. Taková normální rodinka:) ()

peproch

Rodinné drama. Navenek ale i relativně privátně vše ok. Otec Sam má mindrák intelektuálů, studuje myšlení a kulturu těch, jimž dle své zkušenosti nestačí. Chtěl by pochopit a poznat to, co na sobě neshledává. V tomto případě jistý mimořádný talent, který projevila jeho dcera v hláskovací dovednosti. Je ale tak zaslepen sebou, že dosud neviděl jinakost světa své manželky, skromnější potřeby svého syna a zprvu ani talent své dcery. Je arogantní, do sebe zahleděný, jakoby pilný, ale vlastně nevšímavý, zajatec svého stylu. Vlastně je to moc moc moc intimní film. Dívejte se znovu a přemýšlejte, jestli vy etablovaní nejste vlastně krutí. Pak vám nezbude než plakat, jak Samovi v policejním voze. ()