Prípad pre zvláštnu skupinu

• Československo Případ pro zvláštní skupinu
Československo, 1989, 6 h 2 min (Minutáž: 59–63 min)

Réžia:

Jaroslav Dudek

Scenár:

Ivan Gariš

Kamera:

Josef Pávek

Josef Somr, Jiří Schmitzer, Tereza Brodská, Josef Vinklář, Zuzana Bydžovská, Jana Štěpánková, Jiřina Bohdalová, Alois Švehlík, Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Zdeněk Řehoř (viac)

Major Josef Drnek (Josef Somr), nadporučík Kotek (Jiří Schmitzer) a JUDr. Kateřina Jánská (Tereza Brodská) zo špeciálneho tímu reprezentujú tri generácie kriminalistov s odlišným prístupom a metódami vyšetrovania závažných zločinov a vrážd. Pracujú pod velením podplukovníka Boudu (Josef Vinklář). (TV JOJ)

Recenzie používateľa carl.oesch k tomuto seriálu (6)

Nočný chodec (1989) (E01)

Případ, kdy vraha chápete, je vám ho líto, ale přece jenom nežijeme v době krevní msty. Na druhou stranu Kodet dožadující se vazby je super. Jinak dobová ukázka, jak se tehdy žilo - auta, byty (co si představit pod pojmem luxus nám právě ukáže Kodetův byt), ulice a nakonec i ty interiery na policii, tedy pardón oddělení kriminální služby VB. Podobné jako Pitaval, možná trochu akčnější. ()

Zlaté víkendy (1989) (E02)

Souhlasím, že Švehlík je trochu nevyužitý superkvalitní herec. A Brodská je legrační a přitroublá až moc. Ale proti Somrovi a Schmitzerovi (tedy jejich rolím) nic nemám. Příjemné pokoukání. ()

Veronika a páv (1989) (E03)

Teda, to hromadné sledování porna za úplatu a výdělek z něj, to je opravdu bomba. To tak opravdu bylo? Že se kazety pašovaly, dabovaly monotóním hlasem to vím, ale v roce zásadního zlomu tohle snad nikdo nemohl myslet vážně...ale zábavné stejně. Asi nejslabší díl z celé série. ()

Král se zlobí (1989) (E04)

Jó, to byly časy. To se to odhalovaly zločiny, když pachatelé byli takoví, no řekněme, nechytří. Na druhou stranu dost velká část oněch příslušníků, hlavně tedy těch řadových byla ještě horší. Skvělí jsou Miloš Kopecký, Jiří Cízler a trio Čunderlíková, Adamovská a Balzerová jako kur..., tedy vlastně tehdejší mluvou příživnice taky není k zahození. Zároveň je zde celkem naznačeno, jak si mohl člověk typu Kanyzy z esenbáků dělat dobrý den. Co se týká běžného zločinu, platné zákony se dodržovaly, jakmile ale šlo o tzv. politické, na všechno, co tehdejší právní řád požadoval se zvysoka kašlalo a nebyl nikdo, kdo by si například vynutil potrestání nezákonné počínání soudruhů z StB. ()

Přepadení (1989) (E05)

A ejhle, osmdesátky a najednou nemusí mít detektivky politický přesah. Dokonce se dozvíme, že bavorská policie bude spolupracovat na kauze dvou brutálních německých gangsterů, které si pozval ještě brutálnější gangster Nový, který se chtěl ztratit do Německa s naloupenými penězi. Zatímco ty dva balíčky, které nedobrovolně vydala Paulová (ve svém nejkočkovatějším věku) vypadaly slušně, těch pár bankovek v obálcě s dokumentací představovaly tak dvě tisícovky, to by Novému asi na moc dlouho nevystačilo. Ale jinak super, lehce komické, jediný herec, kterého z téhle party nesnáším je Vinklář. Naštěstí hrál blba - nadřízeného. Už tehdy byl hlavní šéf blb. A vadí mi tady i Štěpánková - Dudková, tu musel její manžel nacpat do všech věcí, co režíroval. ()

Neznámá kráska a myslitel (1989) (E06)

Langmajer jako hobby zloděj. Sice ho k tomu Teplý musel na začátku trochu nutit, ale nakonec ho to začalo bavit. Skvělé jsou scény ze svatby a je vidět, že ministr Stropnický byl vždycky charakter i ve svých rolích. ()