Modrá ploutev

• Česko Bouřlivá jízda lodi Blue Fin (viac)

Dobrodružný film pro mládež o cestě rybářské posádky a odvaze jednoho malého chlapce. (oficiálny text distribútora)

GAVIN17

Dobrodružný australský film o dvanáctiletém synovi velitele rybářské lodi, která vyjíždí na lovy tuňáků. Chlapec Steve přezdívaný Snook je smolař a nikdo ho nebere moc vážně, což ho mrzí - rád by se stal platným členem posádky rybářské lodi. Vše se změní, když se za jedné plavby loď dostane do cyklónu a posádka je smetena do moře a jeho otec je raněný. Chlapec ukáže důvtip, odvahu a podaří se mu vyčerpat část vody z lodi a nastartuje nakonec po opravě i motor a dovede loď i s raněným zdárně k pevnině. Pěkný příběh a dobrý herecký výkon Grega Roweho, jehož jsme měli možnost vidět ve filmu "Chlapec a pelikán" (Stormboy). Film podle nevely populárního australského autora pro mládež Colina Thieleho zaujal od začátku dokonce a tak mu dávám 5 hvězdiček. ()

majo25

Príjemná dobrodružná dráma o rodinke rybárov, ktorá je skúšaná nielen počasím ale aj neduhmi vzťahov. Otec (celkom dobre zahraný nemeckým hercom Hardy Krügerom) je až nebývale prísny na svojho jediného syna. Na takú prísnosť a často aj otvorenú priamosť nie sme pri amerických alebo aj európskych filmoch zvyknutí, kde sú rodičia na deti až príliš tolerantní a benevolentní. Čo je príjemná zmena. Príjemný je aj hudobný podmaz, ktorý vhodne dotvára veľmi dobrú atmsoféru. Aj preto ide ľahšie prižmúriť očko-dve pri nie práve najkvalitnejšom spracovaní a niektorých očividných zjednodušeniach. ()