Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden

(koncert)
  • USA Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden

Pětinásobná vítězka cen Grammy Lady Gaga poprvé zazpívá svým fanouškům na HBO! V únoru 2011 nahrála ve svém rodném New Yorku, v Madison Square Garden jedinečný koncert z jejího vyprodaného světového turné Monster Ball. Doprovázet jí bude desetičlenná kapela a téměř tucet tanečníků. Režie koncertu Monster Ball se ujala Lauriann Gibsonová, která je autorkou vetšiny videí Lady Gaga, například Poker Face, Paparazzi, Telefon, Alejandro a Bad Romance.
Mnohdy kontroverzní zpěvačka natočila své debutové album The Fame v roce 2008 a vyhrála Grammy v kategorii Nejlepší Electronic/Dance album a Nejlepší videoklip. Její následující deska The Fame Monster obsahovala úspěšné hity jako Bad Romance a Telephone a přinesla zpěvačce další tři ceny Grammy, včetně kategorie Nejlepší ženský pěvecký výkon (Bad Romance), Nejlepší popové album a Nejlepší krátké hudební video (též Bad Romance). Obou alb dohromady se prodalo více než 15 miliónů nosičů. Lady Gaga však již chystá další, v pořadí třetí album, Born This Way (vyjít by mělo 23. května). Kromě Grammy má zpěvačka na svém kontě už slušnou sbírku ocenění: Devět Billboard Music Awards, pět World Music Awards, dvakrát People's Choice Awards a jedenáct MTV Music Video Awards. Na výsluní se hřeje i v online světě - na Twitteru má více než osm miliónů následovníků a její stránky na Facebooku se líbí více než 28 miliónům lidí. (HBO Europe)

tomeek

Hodnocení koncertu? No budiž. Gaga má na sobě tolikrát takové kostýmy, že je ráda, že hýbe aspoň rukama, takže jediný prudší pohyb dělá až v závěru, kdy je bez kostýmu (za ten tanec na 30ti cm podpatku respekt), ale narozdíl třeba od Britney aspoň něco umí. Osobně do ní nijak nejsem, ale za tu titulkovou unplugged skladbu s rozezpíváním Born This Way společně s vokalistkami přihazuju hvězdu. Ona totiž vážně umí zpívat. PS: Kam se s tím ohňostrojem v podrprdě hrabe na Katy Perry. ()

Blue.Poison

Proč měla proboha tahle příšernost 120 minut??? Začátek byl fajn, konec luxusní, ale ta vycpávková zrůdnost, která vyplňovala asi hodinu mezi tím byla opravdu monstrózně špatná. Lascivní gesta a tanec ok, ale to válení po zemi, imitaci Madonny a vzdychozpěv vprostředku koncertu tvůrci vystřihnout mohli. Gaga je sice skvělá v klipech, ale naživo už to moc nefunguje. Ani převlékáním kostýmů po každé druhé písničce to nezachránila. ()

Mr.Ripley

Gaga ve vrcholné formě, kterou nejen, že nikdy nepřebije, ale hlavně na ni nikdy znovu nedosáhne. Neustále všem tvrdím, jaká je škoda, že se zpěvačka takového formátu zahazuje disco soundem. Tento koncert je toho živoucím důkazem. Kostymérně, pěvecky a tanečně fajn. Parodická snaha o Madonnu, bezduché motivační proslovy a neuvěřitelně nudná vata táhnou celý koncert dolů, což je škoda. Mohlo se jednat o legendární kousek, takhle stěží průměr. ()

Saxos

Hodně průměrné. S úspěšným turné Gaga začala 27.11.2009 v Montrealu a ukončila ho až 6.5.2011 posledním vystoupením v Mexico City. Evidované tržby cca 140 mil. doláčů. Track list: 01. Dance In The Dark - 02. Glitter And Grease - 03. Just Dance - 04. Beautiful, Dirty - 05. The Fame - 06. Lovegame - 07. Boys,Boys,Boys - 08. Money Honey - 09. Telephone - 10. Speechless - 11. You And I - 12. So Happy I Could Die - 13. Monster - 14. Teeth - 15. Alejandro - 16. Poker Face - 17. Paparazzi - 18. Bad Romance - 19. Born This Way ()

Mikeel

Vzhledem k tomu, že mám její hudbu i show rád, tak jsem byl z tohodle záznamu nadšen. Je tak šílená, že to snad ani neni možný. Zpívat umí, na live nahrávkách do toho dává ještě daleko víc než na studiovkách. A její interpretace písničky You and I, jež patří k mým nejoblíbenějším vůbec byla naprosto neuvěřitelná - koukal jsem s otevřenou pusou a nevěřil jsem! ()

• Show byla natočena na posledním ze třech koncertů v Madison Square Garden v New Yorku. (Sizzi)
  • Koncert v Budapešti byl na chvíli přerušen z důvody výhry na MTV EMA, aby mohla Lady GaGa prostřednictvím přímého vysílání poděkovat, předávání cen se konalo ve stejný čas jako koncert. (MonicaPixie)
  • Při koncertu v Saint Paul Lady Gaga zazpívala jednu ze svých nevydaných písní "Living On The Radio". (MonicaPixie)