Údolí Gwangi

• USA The Valley of Gwangi (viac)

Dobrodužný film s velkým množstvím trikových efektů, který patří mezi nejlepší práce Raye Harryhausena (Souboj titánů). Skupina honáků na koních se vypraví do tajemného mexického údolí hledat obrovské dinosaury, kteří zde ještě žijí. Film je plný útočících fantastických tvorů a napínavých scén. (oficiálny text distribútora)

Mol

Nechápu proč profesor utíkal k tý kleci a nechápu, že v době divokýho západu se najde v celém městě jen jedna bouchačka, zrovna když vám před domem po trávníku běhá T-rex a taky nechápu jak mohl uhořet v kostele, kde nemá co hořet, když je celej z kamene. Super film. ()

Compadre

Ano, je to možné...western s dinosaury skutečně existuje. Dneska by se z takového tématu dalo vytřískat určitě mnohem víc (a hlavně pro boha s kvalitnějším scénářem), ale Jim O Connolly teda nic moc. Ve filmu se hrozně dlouho nic neděje a až finále nabídne docela slušnou akci. Starej Harryhausen opět zabodoval s pravěkými bestiemi, ale většina potenciálu je nenávratně pryč. Škoda. ()

Han22

Kombinace western a sci-fi, neznámí herci, neznámý režisér to smrdělo průšvihem. Při procházení starých sci-fíček mě tenhle film unikl a dostal jsem k němu až teď. A průšvih to není, stejně jako to není western, ani sci-fi. Je to klasický dobrodružňák ve stylu Ztraceného světa či Cesty do středu Země. Jen tady ten ztracený svět je jedno skalami uzavřené údolí v prérii, kam se dostane skupina lidi kolem westernové šou. To jediné z westernu jsou koně a prostředí, logika kulhá na obě nohy a je tu dlouhý rozjezd. Na druhou stranu postavy jsou celkem symaptické a triky dodal MISTR Ray Harryhausen, takže když se něco dít začne, je to paráda. T-Rex vs. triceratops, souboj s pterodaktylem a naprosto parádní finále, kdy T-Rex řádí ve městě a v kostele. Mít k tomu nějaký nostalgické vztah z dětství, dal bych určitě víc, takhle je to za 3*. ()

zdeny99

Údolí Gwangi, kde hlavní roli hrají filmové triky a dinosaurové. A i když ty triky jsou na dnešní dobu už hodně mimo, tak ti dinosauři dostali ve filmu hodně prostoru. A také že jich tam je: malý prehistorický koník euhippos, pterodaktyl zabitý člověkem, malý růžový dinosaurus sežraný fialovým tyranosaurem, fialovej styracosaurus. A v závěru boj tyranosaura s styracosaurem a s klasickým naším slonem. A co mě taky dostávalo, že ti dinosauři měnili barvu jako chameleoni. Jednou jsou modří, pak fialoví, pak černí. :D [107. hodnocení, 22. komentář, 64%] ()

Ombak▼Penari

Proč filmový průmysl nefunguje jinak a dělají se jen blbé remaky dobrých filmů a ne naopak. Tenhle snímek totiž po remaku vysloveně řve. Je to celkem mizerně zpracovaný příběh, který je bohužel nechtěně značně úsměvný, ale přitom má potenciál. Ztracené údolí kdesi v americké pustině, kde dosud žijí pravěká monstra, a skupina kovbojů, vydávající se ho prozkoumat, to je krásná dobrodružná látka, podle mě možná zajímavější než celý King Kong. Navíc to spojení western a dinosauří scifi je velmi zajímavé. Dalo by se z toho dnes leccos udělat, jen výdělek by asi byl nejistý, ta tam je móda westernů a pokusy o western scifi (Jonah hex, Kovbojové a vetřelci) dopadly nevalně. Údolí Gwangi je už dnes značně zastaralé, ale na svou dobu mělo pěkné triky (až na tu fialovou barvu dinosaurů) a celkem sympatické hrdiny, ačkoliv poněkud ploché. Nedá se jim ale fandit, jde všem jen o prachy. Jsou schopni unést tyranosaura z jeho domoviny a když se pak chudák osvobodí, tak tu bestii slavně upálí a zachrání tím co sami zpackali. Na svou dobu ale koukatelné a i dnes se to dá. A jinak scéna s tyranosaurem v katedrále je geniálně pitomý nápad. Ale dalo by se z toho dnes udělat mnohem víc. Já chci remake!! ()

Heavyman

Sympatická kravinka, se sympatickými herci, která nemá absolutně nárok vyhrát v souboji s časem. Zápletka vzkutku originální, stejně jako triky, které opravdu pobaví a zaujmou i kdyby jen svojí nádhernou naivitou. ()

RajAthen

Ano, je to staré a béčkové, ovšem tady se hodnotí srdcem, protože stará a ohmataná VHSka se nesčetněkrát rozjela, aby malému Já udělala radost v nenapodobitelném monodabingu jednoho lehce znuděného Slováka, který byl i v dobách pro hrdiny nejtěžší těžce nad věcí. Přesto je nutno uznat, že triky mají i dnes své nezaměnitelné kouzlo. Navíc kde jinde narazíte na souboj kovbojů a dinosaurů? ()