Tentokrát je hlavním hybatelem děje Šárčin kamarád Jarda Vaněk. Na oslavu Silvestra přišel v dobovém kostýmu a v pohodlí kouzelného křesla se nechal unést svou fantazií až do sedmnáctého století a sám sebe pasoval na generalissima Albrechta z Valdštejna. Zájem krásných žen už byl jen logickým vyústěním jeho nového postavení. To se ale samozřejmě nelíbí Šárce, a tak se ve snu pokusí zbavit svých sokyň. Vše se ale zamotá a Šárka i s Vaňkem skončí ve vězení, ze kterého je má právě Vaněk vysvobodit. Odměnou za vysvobození by měla být pusa.
Události se však zamotají i v realitě dneška, kdy se rodičům nezdá soukromý večírek obou teenagerů. Rudolf sice mladíka z oslavy vykáže, ale po pár dalších peripetiích se nakonec všichni opět sejdou u stejného stolu. A závěrečná písnička Waldemara Matušky „Slavíci z Madridu“ již doprovází tuto společnou kostýmovanou hostinu. (Česká televize)

Marthos

Silvestrovský dýchánek u Vandasů se poněkud zvrtne. Vinen je tentokrát nebohý Vaněk (Hrzán), který se až příliš zasnil v dobách Albrechta z Valdštejna. Korunu tomu ovšem nasadí přišedší dědeček (Homola)... Písničky: Žij dál (Yvonne Přenosilová), Lipovou alejí (Helena Vondráčková), Tak už pojď (Laďka Kozderková), Hej, dívko zlá (Václav Neckář), Já cestu k tobě najdu si (Marta Kubišová) a Slavíci z Madridu (Waldemar Matuška). ()

javlapippi

"Bude s námi můj tatínek a ten nepije." "Pokud to není zadarmo." Mládežníci majú alkoholovo-tabakové posedenie, rieši sa premenlivosť módnych trendov, ceny alkoholu a medzigeneračná úcta. Hudobno-snové vízie sa sa odohrávajú v mučiarni ranného novoveku, zahraničný hosť sa nekoná, ak nepočítame Beatles z pásky pri uniformovaní. Vtipné, ale skutočný švih to dostane v druhej polovici, keď dorazí dedko Homola. Taktiež skrátenie o cca 20 minút oproti predošlým epizódam rozhodne prospelo. "Musíme umět vycházet s příbuznejma, který máme, protože nám nikdo nedá takový, jaký by jsme chtěli mít."  ()

rivah

Sukvestrovská oslava se trochu zrhne následkem tajné přítomnosti Jardy čili Hrzána, který si představuje, že je Albrecht z Valdštejna...V dílu je trochu méně slavných písniček i děj je slabší. ()