Kemp hrůzy

(neoficiálny názov)
  • USA Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland (viac)

Zabiják Angela je k nezastavení. Po zabíjení ve dvou Campech se přesouvá ke skupince nadšenců pod šíré nebe. Účastníci výletu ovšem nevědí, že na ně čeká vražedkyně s velice rafinovanými metodami. Začíná boj o holý život. (darek kartac)

Bloody13

Hodně průměrná záležitost, ale na třetí část tohoto lesního slasheru to neni úplná bída. Na ksicht Angely z dvojky, kde jsem s ní měl docela problém, jsem si už zvyknul, film disponuje příjemnou stopáží, odsejpá to hned od začátku a opět se dočkáme slušnýho bodycountu. Jenže tentokrát se většina vražd odehraje mimo kameru (to zamrzí hlavně u scény se sekačkou), chybí alespoň náznak nějakého gore, a to mě mrzelo nejvíc. A z lidské vražedkyně se stala nesmrtelná svině. Hvězdu navíc ale přihodim za některý Angely trefný prupovídky. ()

eraserhead666

Angela v podání skvělé a zajímavé Pamely Springsteen mě hrozně baví. A třetí Camp o něco více, než ten předcházející a to hlavně díky zajímavým postavám. Ty byly docela zábavné, hlavně manželský pár majitelů tábora a ten týpek, který se obával, aby jeho oblibu nechávat se svazovat někdo nevytáhl u jeho budoucích voleb. Angela je stále nápaditá, mohla by být trochu krvavější a kamera by mohla ukazovat trošku více, ale pořád to má alespoň nápad. O trkavá zvířátka samozřejmě nepřijdeme. A naprosto výborný je skladba podtrhující úvodní titulky. ()

rollman1

Bože!!! kde to spěje ? Ano, mordy jsou efektivní a bodycount obsáhlý, ale kde je logika? Atmosféra ? I tady jsou postupně zabíjeni hloupí teenageři, kterým to vlastně budete přát aby už zdechli a i tady už předem víte , kdo umře a jak to skončí. No jako pokračování nejslabší článek série. jako podívaná bez mozku ? proč ne ? ()

darkrobyk

Podprůměrná záležitost stejně blbá jako jednička. Dvojka se vydařila, ale trojka je opět mizerie. Jen občasné vtipné hlášky a kopice mrtvol si zaslouží maximálně dvě hvězdy. Angela se snaží býti cynická, ale tím, jak si vraždy odůvodňuje, svůj cynismus popírá. Koneckonců ani vraždění příliš originální není - umlácení, upálení, rozdrcení pádem z výšky (cha, už vidím, jak tam tu nebožačku sama vytáhne) a sekačka na trávu (byla by fajn, kdyby se trikoví specialisté trochu namáhali). Ať už lítají sekery, nebo se míhá nůž, strach mít nebudete. Plus si ještě zaslouží metalová hudba... ,,Použiješ na mě nůž, vrtačku, kyselinu z baterií nebo mi usekneš hlavu jako synovi?" ,,Ne, pistoli!" ()

Slasher

Vítejte do kempu New Horizons (na místě Rolling Hills), což je takový sociální experiment. Na saturday the 14th dají tam dohromady skupinu chudých a bohatých teenagerů a myslí si, že mezi nimi smáznou rozdíly. Do toho se samozřejmě vetře Angela (stylový úvod) a může se začít.... vesele zabíjet. A zabíjí se prakticky od začátku do konce, Angela postupně vybíjí všechny tři skupinky, na které se to po lese rozdělilo. Jenže z toho důvodu zde prakticky chybí jakákoli gradace děje, což můžou mnozí brát za nevýhodu. A jak zmínil Flipnic, vraždy jsou mnohdy dobré (stožárová, sekačková,..), ale zamrzí absence gore efektů.. působilo to na mě pomalu jako by snad byly vystřižené. Škoda. Jinak nuda se nekoná a prsáků dostatek. Můj problém s vrahem Angelou ale zůstává - moc normální. Celkově spíše slabší 3*. ()

• V roce 2018 vyšla nesestříhaná verze filmu na VHS. Většinou se jedná o prodloužené scény vražd a závěr v sanitce, kde si Angela (Pamela Springsteen) dokonce zarapuje. (Fenk)