El ojo del huracán

• Taliansko La volpe dalla coda di velluto (viac)
všetky plagáty

Ruth (Analía Gadé) a Miquel (Tony Kendall) sa rozchádzajú po tom, čo si Ruth našla iného muža, a to Paula (Jean Sorel). Ruth a Paul idú stráviť leto do ich slnečnej a idylickej vily na pláži. Zažívajú spolu skvelé chvíle, pričom neskôr sa začnú diať nečakané veci... (westerns)

tenebrae86

Komorní a krásně prosluněný thriller ve stylu pre-giallo filmů jako "The Sweet Body of Deborah", "Orgasmo" a "Paranoia" z let 1968-1970. Dokonce je tu i Jean Sorel, který hraje ve všech jmenovaných filmech a i tady má podobnou vůdčí úlohu. Děj plynule utíká, je zde trocha romantiky, lehké erotiky i příjemného napětí a psychického teroru, to vše v exotickém plážovém prostředí. Jako fanda žánru jsem se nenudil a závěrečný twist mi přišel výborný, ale v mnoha ohledech jde jen o průměrnou vykrádačku, neobsahující nic již dřív neviděné, takže tři hvězdičky budou muset stačit. ()

Karlos80

Raritní koprodukční thriller jen pro nadšence, film má ale určitě svoje kouzlo i patřičný náboj, celý film se odehrává v létě a v nádherné oblasti-riviéře, někde u Jaderského moře, ano je to snobské jako jiné záležitosti z té doby (viz. Lenzi) elegantní, ale taky zábavné, z filmu doslova srší pohoda a celé je to prosáklé i velkým kusem romantiky a decentní nahotou. Místy mi to připomnělo jinou letní záležitost "Top Sensation" z roku '69 s Edwige Fenech a Rosalbou Neri v hlavních rolí, ale ta byla přeci jen o trochu odvážnější. Spiknutí je spletité, než dojde na finále, tak je zde dost zásadních zvratů v cca. v posledních 10. minutách, finále ale není až tak ohromující, než jako do té doby zbytek filmu, ale i tak jde celkově stále o slušný průměr. Film je na tu dobu, a v rámci nízkého rozpočtu, opravdu perfektně obsazen a má i velmi pěkný soundtrack. Vynikající Sorel! Pokud rádi Lenziho první giallo filmy "Orgasmo"," So Sweet... So Perverse", nebo Paranoiu, pak vás jistě osloví a bude se vám líbit i tento z části giallo film, natočen zhruba ve stejném duchu (centrální spiknutí zůstává prakticky neměnné), který sice nepřináší moc originality a nových inovativních prvků, ale katastrofa to není a ani to tolik nenudí. ()

kkarx

V podstatě kopie Lenziho filmů se Sorelem a všudypřítomnou sexy estetikou 60. let. Tudíž opět příběh se třemi charaktery a velmi omezené možnosti, o čem vyprávět a jak diváka zaujmout. V roce '71 takový film musel působit už trochu z minulosti. Přeci jen Argentův "Pták ..." posunul žánr o veliký kus dopředu a zároveň byl i vizuálně syrovější než předchozí "slunná" gialla jako toto. Zrežírované je to ale parádně a kamera skvělá a když už příběh nezaujme, pořád je na co se dívat i díky skutečně překrásné přírodě. ()