Seriálovou kostru tvoří fantazijní příběh mapující dobrodružství nesmlouvavého lovce odměn Elka, žijícího v bizarním futuristickém světě. V takovém, kde lze za vším najít velké množství dualit. Například technologie, ta i přes svůj zjevný archaický původ dokáže přes veškeré inovace současnosti přiměřeně koexistovat s primitivními sociálními postoji, zdivočelými zvířaty, ba dokonce kouzly. Jinými slovy, v tomhle světě je od každého něco. A protože dobro a zlo musí být v rovnováze i v tomhle světě, Elkovi dochází vážnost následků vlastního konání, kdy ze spárů temnoty vysvobodil mladou vládkyni šelem. Ta je trnem v oku temným silám spřádajícím konspirační plány na její i Elkovo usmrcení. Vyvolávají proto mýtická stvoření, chiméry, které na sebe dokáží brát dokonce i podobu člověka, aby Elka a jeho novou společnici zničili. (Conspi)

Honza135

„PROČ? PROČ MI NEDOVOLÍŠ POMSTÍT MÉ BLÍZSKÉ?“ „MY, BOHOVÉ, ŽEHNÁME VŠEM ŽIJÍCÍM BYTOSTEM. A TO PROTO, ŽE VÁS VŠECHNY MÁME RÁDI. NAŠE DAROVANÁ SÍLA NENÍ DAROVÁNA PRO MSTU. ELKU, ZAMYSLI SE NAD SKUTEČNÝM VÝZNAMEM SVÉ BITVY…“ V adaptaci RPGčkový hry se podíváme na životní bitvu lovce odměn Elka, který je obdařen schopností ovládat jeden ze čtyř živlů – oheň. Při jedné akci zachrání mladou čarodějku Liezu, která dokáže ovládat šelmy. Od té chvíle jsou na útěku před nepřáteli a snaží se rozklíčovat svoji minulost, kvůli které jsou oba na černé listině… » Co se mi líbilo: 1) Temné prostředí. Všudypřítomný strach a nulová důvěra. Asi tak by se dalo popsat okolí, v němž Elk žije. Teď mu ale jdou po krku i Chiméry, které proti němu a jeho nové společnici někdo stále posílá. Proč tomu tak je? A jak dopadli jeho přátelé z Bílého domu, odkud v dětství utekl? 2) Hororové prvky. Proměny lidí v Chiméry, no to byla paráda. Ze křivících se obličejů se vždy dalo poznat, že proměna v nestvůru byl bolestivý proces. Samotný mezistav byl hodně drsný. Vidět stále člověka, ale s prvky chiméry, no to bylo něco. A když byla proměna dokončena, kolikrát to byl tvor s dvěma hlavami doslova nahánějící hrůzu. Jako, proč ne! 3) Dějové zvraty. Doporučuji si počkat na Elkovo setkání se svými starými přáteli z výzkumáku. Pro mě to byl zlomový okamžik, kdy jsem si řekl, že titul má smysl dokoukat. Taktéž odhalení hlavního záporáka bylo příjemně mrazící v zádech. Jeho následovné nečekané tahy na pomyslné šachovnici udržovaly moji pozornost. 4) Hudba. Melodie hrané na klasické nástroje byly příjemné na poslech (a především ty temněji laděné), nicméně se po čase začaly oposlouchávat. Otvírák a zavírák označuji za neutrální; nebyly v nich poznat žádné emoce, avšak označit je za neposlouchatelné, to taktéž nejde. » Co jsem nemusel: 1) Hlavního hrdinu. Jedním slovem to byl fracek. Zatracenej sólista, co si myslí, že všechno zvládne nejlépe jen sám. Byl tvrdohlavej jak šutr bez špetky rozumu. Chudák holka, měla to s ním těžký. Avšak autoři mysleli i na diváky. Když se ve mně doslova vařila krev z Elkovy debility, vždycky se našel někdo, kdo mu jednu vrazil a bylo po problému. On to sice těžce nesl, ale já se aspoň mohl pobavit na jeho účet. Později byl už rozumnej, ale ta první půlka seriálu je teda boj. 2) Příběh postrádající chytlavost. To je hlavním důvodem, proč jsem dokázal sledování třikrát dropnout. Ačkoliv se stále příběhově něco děje, je to podáno zdlouhavě. Ruku v ruce s tím šla i animace. Minimální pohyby, ze 70% tu vládne statika. Akce tím velice trpí a nakonec máte pocit, že se nic neodehrálo a po shlédnutí se ptáte; na co jsem se to vlastně koukal? » Shrnutí: Byla to příjemná změna. Zahodit ten středoškolskou rutinu a zakusit něco nového. Nicméně, je to nízkorozpočtovka, kterou doporučuji spojit se sledováním i něčeho dalšího. Samostatně vás to může hodně nudit. Jsem rád, že už to mám za sebou. Dva měsíce přemlouvání je za mnou a já si pro příště vyberu něco lepšího. Shlédnuto v japonském znění s anglickými titulky v DVD verzi () (menej) (viac)

• V úvodních titulcích zní skladba "Arc The Lad Main Theme" japonského hudebníka a člena populární kapely T-square Masahiro Andohy. (Conspi)
  • Seriálovým námětem se stala videohra "Arc The Lad". Ta na území Japonska vyšla v roce 1995. (Conspi)