Thomas e gli indemoniati

• angličtina Thomas and the Bewitched
všetky plagáty

Karlos80

Tak tohle mě hlava taky nebrala! Film vůbec není snadné kategorizovat, je to strašně těžké a především pak obtížné sledovat. Pokud jste běžný divák, tak se asi unudíte k smrti, snad jen nároční diváci, žánrový fanoušci, či jinak filmový fajnšmekři tu mají trochu navrch, kdy je možné že se budou královsky bavit a film i třeba ocení. Bizarní, snové, tajemné, groteskní, složité, nepochopitelné. Příběh (pokud se dá vůbec o nějakém mluvit) je strašně nesouvislý (jde o vztahy mezi členy provinčního divadelního souboru), tam se přeskakuje z jednoho tématu k druhému, některé jsou ale docela zajímavé, je tu pár odkazů na cizí díla a autory (Fellini a Buñuel), zbytek filmu je pak už čistě osobní režisérovi práce / výpověď a jeho vásen pro occult, horor či magii, pár věcí (jendotlivých prvků) které uplatnil v jeho pozdějších fimech mu přinesli úspěch, třeba v případě jeho nejlepšího a nejznámějšího díla "La casa dalle finestre che ridono". Nejlepší je asi první půlhodinka - kde je k vidění naprosto úžasná - děsivá spirituální seance. Zajímavá byla i scéna ve vlaku, nebo na hřbitově. Jinak tento druhý Avatiho surrealistický - značně depresivní experiment šel tentokráte zcela mimo mě. ()

Martin741

Priemerny Pupi Avati - Karel ma parvdu ze ide vo filme o vztahy medzi clenmi akehosi talianskeho divadelneho suboru.  Film skor ocenia filmovi fajnsmekri a tzv. anrocn idivaci, ku  ktorym nepatrim a patrit nechcem. Podla niektorych scen usudzujem ze Avati boil insirovany i talianskym reziserom Fellinim a Spanielskym Bunuelom. Avati je znamy svojim reziserskym stylom, jeho filmy su niekedy i o pohode naprikald Aiutami a Sognare. Tuto ide o surrealisticku podivanu, reziser skace z temy na temu a dej nedrzi pokope  50 % ()

rivah

Skromná divadelní skupina před debutem zorganizuje spiritistickou seanci a během ní je evokován duch malého Thomase....Lavina surreálných vizuálních motivů v nepřehledném ději. Zaujme Mariangela Melato s velkýma očima.(max.50%) ()