Kaitó Saint Tail

• Japonsko 怪盗 セイント・テール (viac)
Japonsko, (1995–1996), 15 h 46 min (Minutáž: 22 min)

Predloha:

Megumi Tačikawa (komiks)

Kamera:

Hitoši Širao

Hudba:

Hajato Macuo

Tomo Sakurai, Kikuko Inoue, Kósuke Okano, Akio Ócuka, Iššin Čiba, Takehito Kojasu, Tomojuki Dan, Čafúrin, Rie Iwacubo, Hiroši Naka, Satomi Kórogi (viac)

yenn

Čas od času se v anime objeví informace či skutečnost, která mě překvapí, ale těžko se něco vyrovná Saint Tail. Opravdu jsem totiž netušil, že Bůh je mahó šódžo. V době, kdy se seriál odehrává, je Bohu 14 let a navštěvuje církevní nižší střední školu. Přes den se jeví jako běžná rozverná školačka Meimi Haneoka, po západu slunce se z něj však stává proslulá zlodějka Saint Tail, která přelstí sebelepší bezpečnostní zařízení, jejímž kouzelnickým trikům neodolá žádný protivník a v jejíž podobě ukájí Bůh svou zálibu v latexovém oblečení. „Nepokradeš!“ namítají nyní jistě mnozí. Není však třeba se znepokojovat. Bůh pochopitelně nekrade z rozmaru či hamižnosti, nýbrž je to projev toho, že naslouchá svým ovečkám, které přišly prosit o pomoc do jeho svatostánku. A nejsou to pouze lidé, jimž byl odcizen cenný předmět jako drahokam či obraz, ale i ti, kdo mají neobvyklejší přání, případně děti, které přišly o oblíbenou hračku. Bůh je vyslyší všechny. Jeho láska je totiž nesmírná. Tak nesmírná, že nejvíce miluje svého spolužáka Daikiho Asuku, přestože leckdy řve jako na lesy, občas někam spadne či do něčeho narazí, a navíc jakožto detektivův syn jde Saint Tail po krku. Bůh v chlapci vidí smysl pro spravedlnost, a tak jej vždy zpraví o své chystané noční výpravě, aby mu mohl ukázat správnost svých činů. Trpělivost s těmi, kteří dosud neprozřeli, však nelze zaměňovat s lhostejností. Je–li to třeba, sešle Bůh na nepoučitelné hříšníky pohromu (kupříkladu hejno bílých holubic). Nabízí se otázka, kterou část Božího života seriál zachycuje. Osobně soudím, že jde o některé z časných období, neboť jeho vševědoucnost je prozatím v zárodku (testy z matematiky by mohly vyprávět) a všemohoucnost se teprve rozvíjí. Již je mocný (spokojeně hladí svého ježka ze zverimexu), nikoli však všemocný (létat dovede pouze pomocí balónků). Jen si myslím, že tvůrci příliš podlehli nadšení z Božích skutků, jelikož by bylo dostačující zobrazit jich zhruba dvě třetiny. 6/10 ()