Člověk má vědět, kdy přestat. Jako Geoff Dresner. Odjakživa se živil jako kasař a dosáhl v tom oboru takové dokonalosti jako málokdo. Na světě asi neexistuje trezor, s kterým by si nedokázal poradit. Prostě mistr nad mistry. Jenže každá sláva má i svůj rub. Ty roky, co strávil v kriminále, mu nikdo nevrátí. A dnes se mu při představě, že by měl znovu uléhat na tenkou matraci a být třiadvacet hodin denně zazděný, dělá zle. Může se někdo divit, že se po posledním propuštění z basy rozhodl vydělávat si nadále na chléb náš vezdejší poctivě? Nikdo jej už nikdy nedonutí, aby vzal svoje "nádobíčko" do ruky! Jenomže nikdy neříkej nikdy. Protože v životě každého člověka může nastat situace, kdy prostě jdou i ta nejlepší předsevzetí stranou... Jako Geoff Dresner se nám v pro něj nepříliš typické roli - jaksi "na druhé straně barikády" - představí Warren Clarke (nar. 1947), populární Andy Dalziel z kriminálního seriálu BBC Dalziel a Pascoe. Je to jen další důkaz o celé šíři talentu herce, který dnes patří k nejpopulárnějším hereckým osobnostem Velké Británie. Nedávno jsme jej např. viděli jako ředitele věznice ve filmu Zamřížovaná zahrada či jako starostu a konferenciéra kadeřnické soutěže v komedii Dohola?. (oficiálny text distribútora)

lucky.loo

Překvapivě příběhově povedená záležitost se vším co má správná krimi mít. Propletenec několika současně vyprávěných příběhů, ve slušném tempu s velmi příjemnými zápletkami oživujícími celý thriller a podněcující tak naši zvědavost. Z mé strany spokojenost. Hodnocení: 82% ()

Enšpígl

Velmi svůdná kombinace nepatrného humoru, napětí, překvapivých dějových uzlíčků a originiálního způsobu vyprávění, kdy příběh je vyprávěn jako příběh (hold postřeh mám pořád dobrej ) a ještě si užijeme monologové separé vyprávění tří hlavních hrdinů. Jo a Orla Brady je tady přesně ten typ rajcovní mrchy u který tušite že je svině, ale stejně neodoláte a dete si koledovat o průser. ()

markotter

Příjemná, taková klasická krimi s hlubším přesahem do psychologie jednotlivých hlavních hrdinů. Trochu mi to připomínalo zpracováním filmy třeba jako Sbal prachy a vypadni, ale s tím, že tady to nebylo tak akční (vlastně nevím, jestli tam vůbec za celou dobu vystřelil - spíš ne - ale rozhodně mi to nevadilo). No a hlavní hrdina byl naprosto bezkonkurenční. To jak dokázal zahrát bezbrannost a odpor ke svému bývalému řemeslu, to nemělo chybu. ()

dANo

Výborný scenár, perfektná televízna realizácia a kvalitné herecké výkony sú prekvapivé prvky tohoto anglického krimi filmu, ktorý je od začiatku spravený takou zaujímavou formou, ktorá zvláštnym spôsobom drží diváka v napätí až do konca. ()

kolodej1

dobrý film a vůbec nevadilo, že jen TV film. Řekl bych, že to bylo takové pohodové drama, tedy šlo vlastně o vážné věci, ale bylo to podáno takovou lehce ironickou a úsměvnou formou, k čemuž přispívaly i občasné drobné autokomentáře hlavního hrdiny. Toho kouzelně ztvárnil Warren Clarke, jehož upřený pohled přes silné brýle byl zkrátka neodolatelný. Sedl mi i Martin Freeman, kterého mám rád už od dob Kanclu. Samotný příběh byl dost zamotaný na to, aby se nedalo hned zkraje uhodnout, jak to dopadne a zase ne příliš, aby byl stále uvěřitelný. Velmi podařené! ()