Inaugurácia Prezidenta SR 2024

Publicistický
Slovensko, 2024, 285 min

Účinkujú:

Peter Pellegrini

Priamy prenos z inaugurácie Prezidenta SR Petra Pellegriniho so slávnostnou Bohoslužbou Te Deum. (RTVS)

Arsenal83

Na RTVS to na rozdiel od Markízy neskrátili a nemuseli toľko bulvarizovať. Nerozumel som, čo na inaugurácii porábal Ricman v prvom rade s prezidentmi, ale pravdepodobne bol pripravený poskytnúť svoje nezaplatiteľné služby, keby niekto potreboval pravítko, pretože on zhltol minimálne dvojmetrové. Žiaľ, podľa protokolu musel celú šou uvádzať Žiga a to tiež nebolo najšťastnejšie riešenie, pretože vonku mu v tom sparne aj bernardíny závideli, koľko slintal a pod nosom sa nádherne trblietali zaschnuté šušne. Pozitívom bol vysoko kvalitný príhovor nového prezidenta, ktorý rozprával snáď aj polhodinu s rozumom a hlavne bez papiera. To sa jeho predchodkyni stavalo len málokedy a keď sa naposledy posnažila povedať niečo z hlavy, tak z nej len vyhrklo - Vojany! Novinársku kvalitu verejnoprávnej televízie zas krásne reprezentovala natrhlá progresívka a militantná veganka Barbora Šišoláková, ktorá to ani nevie skrývať a tak sa o prejave Pelleho vyjadrila, že najlepšie na ňom bolo, že sa nepomýlil. Mimo toho bol Zelenský nazvaný v priamom prenose monsignorom a v celkovom hodnotení RTVS celkom objektívne a nestranne zhrnula, že "Peter Pellegrini robil celú kampaň z pozície predsedu NR SR. Jeho najsilnejšou mobilizačnou devízou bol strach." A potom sa čudujú, že tam chce niekto právom robiť zmeny. ()