Tisíc a jedna králičí pohádka

• USA Bugs Bunny's Third Movie: 1001 Rabbit Tales

Králík Bugs a kačer Duffy zjistí, že oba pracují jako prodavači dětských knih firmy Rambling House. Každý z nich má svou metodu jak prodat knihy co největšímu počtu zákazníků a nepřestávají soutěžit v tom, kdo z nich bude úspěšnější. V bláznivé rozjařené soutěži se nakonec Bugs dostane na sultánův dvůr, kde je zrovna potřeba najít někoho, kdo by malému rozmazlenému Abalabovi vyprávěl pohádky. Bugs se zdá jako ideální kandidát a sultánovy přesvědčovací metody se ukáží být nadmíru účinné. Bugs si může vybrat. Buď bude vyprávět pohádky nebo skončí v hrnci. A navíc má sultán velkou šavli. Bugs tedy začne sultánovu synkovi vyprávět, jenže každou pohádku, do které se pustí, notně poplete, ať už je to Jack a kouzelný fazolový stonek, Sněhurka nebo Červená karkulka. (oficiálny text distribútora)

L_O_U_S

Sledovat filmy, které jste jako dítě sjížděli v jednom kuse, po dvacetileté pauze, je vždycky zvláštní. Občas vám při tom na mysli vytane nějaká ta scéna, kterou se vám podaří vyvolat z mnoho let zaprášené paměti. Dneska mi například došlo, kde jsem poprvé v životě slyšel pojmy "připozdívat se" a "fata morgana". Zajímavé je taky srovnávat dětský sentiment s pohledem zkušenějšího a náročnějšího filmového diváka. Pro warnerovskou animaci jsem nikdy neměl slabost - ty stromy a divně pokroucené interiéry se mi nelíbily už tehdy. Tyhle grotesky jsou nejsilnější tam, kde bohužel vykrádají jiné - ve ztvárnění honiček, ran a různých následných deformací. Bez Toma a Jerryho by tohle totiž vůbec nemohlo vzniknout. Dětským okem za čtyři, dospělým za dvě. (872.) ()

Margerie

Připojuju se ke Galadrielovi. Tenhle filmík je sice trochu ujetý a místy přitažený za vlasy, ale to je přesně to, co děti přitahuje. Nehodnotíme přece film pro dospělé, že? Rozhodně lepší, než produkce 21. století, kdy se v animácích buď neustále bojuje, až krev stříká, nebo se jedná o tupé vymývání mozků. Tenhle fantazijní kousek mě několikrát pořádně rozesmál a má tak u mne 4 1/3 *. ()

Trilobajt

Pohádka pro malé děti, ale pozor i pro dospělé. Nevím kdo tu může tento filmek tak nehorázně strhat. Komentáře na mě působí tak, že to snad nikdo neviděl nebo pouze nějakou část a nebo jsou jednoduše zaujatí. Kdo viděl scénku s opilým čápem prostě nemůže (nesmí!!) dát jen jednu hvězdu, popř. odpad - nechápu. Já myslím, že jde o zdařilý kousek a každé dítko by mělo vidět (když už ne v praxi) lov malé čičindy na velkého kanárka, králíka jako opičí mládě, souboj kačera s nevrlým psem, opilého čápa nebo v neposlední řadě rozmazleného královského synka, dychtícího po dalších a dalších pohádkách... U mě dobrý, u mě za * * * * * :D ()

monolog

Než začali s těma doslova parodiema na klasický pohádky, tak to bylo hodně dobrý. Ale pak už mě to až tak nebralo. Ještě tak Janek a kouzelná fazole, ale Jeníček a Mařenka, to jsem měl asi vlčí mlhu a dál už lépe nemluvit. Přesto je to zábavná pohádka, a když budou dospělí potřebovat nějakej čas pro sebe, klidně k tomu můžou děti upíchnout a ty neodejdou dřív, jak to skončí. A 70 minut je dostatek času ;) ()

bloom

Mým favoritem byl vždy kačer Daffy a tak i tady je jeho groteska s přezimováním asi z celého filmu nejlepší. Mimochodem český dabing režíroval Zdeněk Troška a taky to podle toho vypadá. Vždycky přece Bugse mluvil Stanislav Fišer a Daffyho Jiří Prager. Jenomže pan Troška byl asi nějak nemocný, protože tady Prager mluví Bugse a Fišer Daffyho... ()

• Princovo jméno Abadaba se dá číst stejně i pozpátku. (Nick321)
  • Pláž Pismo, kterou Bugs Bunny dostal přidělenou jako prodejní místo, se nachází v Kalifornii. Thermopolis, jenž byl přidělen kačerovi Daffymu, je nejlidnatější město v americkém státě Wyoming. Je proto zvláštní, že oba dva z USA omylem dorazí do arabské pouště, kde na ně v paláci čeká nemilé překvapení. (Nick321)