Tisíc a jedna králičí pohádka

• USA Bugs Bunny's Third Movie: 1001 Rabbit Tales

Králík Bugs a kačer Duffy zjistí, že oba pracují jako prodavači dětských knih firmy Rambling House. Každý z nich má svou metodu jak prodat knihy co největšímu počtu zákazníků a nepřestávají soutěžit v tom, kdo z nich bude úspěšnější. V bláznivé rozjařené soutěži se nakonec Bugs dostane na sultánův dvůr, kde je zrovna potřeba najít někoho, kdo by malému rozmazlenému Abalabovi vyprávěl pohádky. Bugs se zdá jako ideální kandidát a sultánovy přesvědčovací metody se ukáží být nadmíru účinné. Bugs si může vybrat. Buď bude vyprávět pohádky nebo skončí v hrnci. A navíc má sultán velkou šavli. Bugs tedy začne sultánovu synkovi vyprávět, jenže každou pohádku, do které se pustí, notně poplete, ať už je to Jack a kouzelný fazolový stonek, Sněhurka nebo Červená karkulka. (oficiálny text distribútora)

L_O_U_S

Sledovat filmy, které jste jako dítě sjížděli v jednom kuse, po dvacetileté pauze, je vždycky zvláštní. Občas vám při tom na mysli vytane nějaká ta scéna, kterou se vám podaří vyvolat z mnoho let zaprášené paměti. Dneska mi například došlo, kde jsem poprvé v životě slyšel pojmy "připozdívat se" a "fata morgana". Zajímavé je taky srovnávat dětský sentiment s pohledem zkušenějšího a náročnějšího filmového diváka. Pro warnerovskou animaci jsem nikdy neměl slabost - ty stromy a divně pokroucené interiéry se mi nelíbily už tehdy. Tyhle grotesky jsou nejsilnější tam, kde bohužel vykrádají jiné - ve ztvárnění honiček, ran a různých následných deformací. Bez Toma a Jerryho by tohle totiž vůbec nemohlo vzniknout. Dětským okem za čtyři, dospělým za dvě. (872.) ()

Margerie

Připojuju se ke Galadrielovi. Tenhle filmík je sice trochu ujetý a místy přitažený za vlasy, ale to je přesně to, co děti přitahuje. Nehodnotíme přece film pro dospělé, že? Rozhodně lepší, než produkce 21. století, kdy se v animácích buď neustále bojuje, až krev stříká, nebo se jedná o tupé vymývání mozků. Tenhle fantazijní kousek mě několikrát pořádně rozesmál a má tak u mne 4 1/3 *. ()

Han22

První z čtveřice animáků z roku 1982. Je to totéž co o rok starší Honičky králička Bugse, tedy sled různých krátkých grotesek, tentokrát i s jakýmsi spojovacím příběhem (Bugs vypráví sultánovu synovi pohádky). Občas vtipné (opičí mládě), občas pitomé (žába), ve většině kraťasů je obětí kocour Sylvestr. Některé ty grotesky jsem si pamatoval, takže jsem je buď po kouskách, nebo i celý film asi kdysi viděl. Neurazí, pobaví, ale plnohodnotný animák to není, takže opět 3*. ()

Trilobajt

Pohádka pro malé děti, ale pozor i pro dospělé. Nevím kdo tu může tento filmek tak nehorázně strhat. Komentáře na mě působí tak, že to snad nikdo neviděl nebo pouze nějakou část a nebo jsou jednoduše zaujatí. Kdo viděl scénku s opilým čápem prostě nemůže (nesmí!!) dát jen jednu hvězdu, popř. odpad - nechápu. Já myslím, že jde o zdařilý kousek a každé dítko by mělo vidět (když už ne v praxi) lov malé čičindy na velkého kanárka, králíka jako opičí mládě, souboj kačera s nevrlým psem, opilého čápa nebo v neposlední řadě rozmazleného královského synka, dychtícího po dalších a dalších pohádkách... U mě dobrý, u mě za * * * * * :D ()

bloom

Mým favoritem byl vždy kačer Daffy a tak i tady je jeho groteska s přezimováním asi z celého filmu nejlepší. Mimochodem český dabing režíroval Zdeněk Troška a taky to podle toho vypadá. Vždycky přece Bugse mluvil Stanislav Fišer a Daffyho Jiří Prager. Jenomže pan Troška byl asi nějak nemocný, protože tady Prager mluví Bugse a Fišer Daffyho... ()

• Princovo jméno Abadaba se dá číst stejně i pozpátku. (Nick321)
  • Pláž Pismo, kterou Bugs Bunny dostal přidělenou jako prodejní místo, se nachází v Kalifornii. Thermopolis, jenž byl přidělen kačerovi Daffymu, je nejlidnatější město v americkém státě Wyoming. Je proto zvláštní, že oba dva z USA omylem dorazí do arabské pouště, kde na ně v paláci čeká nemilé překvapení. (Nick321)