Detektiv je posedlý dopadením sériového vraha, který v ulicích San Francisca řádí už 20 let. Situaci mu ale zkomplikuje zjištění, že má před sebou posledních pár týdnů života. Rozhodne se svůj závod s časem vyhrát a přinutit obžalovaného k přiznání. Donutí ho zalistovat v paměti a doufá, že se mu podaří objasnit nové okolnosti vedoucí k jeho usvědčení. Film byl natočen dle skutečného nevyřešeného případu sériového vraha ze sedmdesátých let s pracovním názvem "Zodiac". (oficiálny text distribútora)

*CARNIFEX*

Je len minimum filmov či dokumentov, ktoré by sa venovali “jedinému” sériovému vrahovi, ktorý nebol nikdy dolapený. “Zodiac” bol a vždy bude fascinovať najmä z týchto dôvodov, pričom napriek modernej technike, sa stále nepodarilo preukázať, kto bol oným, sériovým vrahom. Tento TV snímok sa síce snaží všemožne odpovedať na túto zásadnú otázku, no bohužiaľ, to spracovanie je fakt otrasné a až príliš dejovo nevýrazné, aby si divák odniesol aspoň nejaký zážitok v rámci krimi “serial killer” žánru. Škoda .. ()

Nick Tow

Jeden z prvých filmových zárezov na tému "Zodiac". Celkom pozerateľné béčko, ktoré má samozrejme veľmi ďaleko k Fincherovej opulentnej hostine, ale niečo podstatné ich spája. Pattinson i Fincher tematizujú najmä posadnutosť: posadnutý zločinec versus posadnutý policajt. Výsledok stretnutia (pozor vyletí spoiler) : ani jeden to neprežije! ()

Campbell

Standartní thriller který mě zaujal jen díky Olmosovy z Battlestar galactiky. Nicméně i tak se jedné o sračku která zapadla. A to právem. Ono na tom není nic extra, je to průměrně zahraný, průměrně napsaný a hlavně neskutečně nudný. Uznávám že konec je celkem zajímavej a je jediný důvod proč na tohle koukat, ale jinak ruce pryč. ()