Nepříliš úspěšný policejní komisař by si rád vysloužil respekt podřízených. S pomocí tajemného svědka se proto vydá po stopách vraha hledaného po celém světě. (Netflix)

MartinDruny

Komedie trochu ve stylu filmů s Luďkem Sobotou. Tj. hlavní protagonista je ucho, kterému se štěstím nakonec vše vyjde. Kriminální zápletka je spíše podružná a podstatou filmu jsou potrhlé eskapády hlavního protagonisty a jeho parťačky/parťáka... Pokud berete italské filmy na Netflixu jako součást vašeho studia italšiny, pak je to vcelku příjemná forma studia. Z hlediska kinematografie však spíše podprůměr. ()

Grimaldi

Osmdesátá léta by byla a pro někoho z dnešního pohledu jsou naprosto nekorektní. Dnes by nebylo možné natočit komedii s hlavním motivem transsexuální ženy jako prvek pro rozvoj humoru. Mě nevadí žádný humor, pokud je jako humor skutečně míněn a ideálně když se od srdce zasměji. Tady jsem se bohužel vůbec nesmál. Lino Banfi rozhodně nemá talent Paola Villaggia, který takovéto komedie vždy utáhl. Přesuny z místa na místo a rozvoj lásky mezi policistou a svědkem/svědkyní mají určitý spád a záporák Gordon Mitchell se svým gumovým obličejem pak přináší spíš úsměv než strach ale stejně…  Pokud máte chuť na Itálii, dejte si radši Pana účetního, vaše odpoledne dopadne o poznání líp. ()

VashCZ

Zajímavý film. Vlastně jsem se docela bavil a 50% je opravdu akorát, ježto je to mírně brakovité. Nejlepší na filmu je hlavní hrdinka, a komedie mezi řádky, tak jako to uměly české filmy. ()

charles3

Český název: "Žlutý panter" (Netflix). Jen průměrná komedie málo známých tvůrců, s nimiž jsme se mohli v čs. kinech setkat v 80. letech jen sporadicky. Režisér G.Capitani (Nenávidím blondýnky), hlavní role L.Banfi (úvodní povídka z Cukru, medu a feferonky) a A.Belli (původní Vůně ženy, Drahá manželka, Manaos), dále hrají příšerný a na ČSFD dosud anonymní Nando Paone (Buldozer, Bombarďák) nebo G.Mitchell (prakticky recyklovaná úloha zabijáka z Rány deštníkem). Komedie nijak neurazí, obejde se bez sexu a vulgarit (pročež nechápu uvedenou přístupnost až 16+), dobře jsem se zasmál asi třikrát (nejvíc při rozhovoru otce s pubertálním synem, zamilovaným do 11-leté dívčiny). Překvapil mě nejednoznačný konec a nedořešení zápletky se zabijákem. Rovněž jsem nepochopil, čeho nebo koho se týká český název filmu. Hodnotím 51 % a tudíž zaokrouhluji nahoru, z mnou viděné italské kolekce na Netflixu jde ale o zatím nejslabší kousek. První recenze a třetí hodnocení zde. ()

• Když šejk Abadžan přijíždí v závěru filmu na recepci, jeho limuzína je ozdobená praporky, které jsou téměř totožné s československými (v té době). Rozdíl je pouze v černém ohraničení barev. Žádný jiný stát tuto kombinaci barev nemá a neměl. (charles3)